Śmierć noworodka pod Krotoszynem. Sprawę bada prokuratura

4
Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie śmierci noworodka, do której doszło 26 grudnia w jednym z mieszkań w powiecie krotoszyńskim.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Kobieta twierdziła, że od 22 grudnia czuła skurcze, odeszły jej wody płodowe ale nie zgłosiła się do szpitala. Dopiero kiedy zobaczyła krwawienie zdecydowała się zadzwonić. Gdy ratownicy przyjechali na miejsce, poród był już w toku, a noworodek niestety urodził się martwy.

Skontaktowaliśmy się z dyrekcją Szpitala Powiatowego w Krotoszynie – Nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie – usłyszeliśmy.

Prokuratura przyznaje, że takie śledztwo jest w toku. Odbyła się sekcja zwłok noworodka.

– Wstępne wyniki sekcji noworodka nie wskazały obrażeń, które mogłyby wskazać na udział osób trzecich. W tej sprawie będą wykonywane dalsze czynności. Na dzień dzisiejszy nikomu nie postawiliśmy zarzutów – mówi Maciej Meler, rzecznik ostrowskiej prokuratury.

Prokuratura podkreśla, że jest to wstępne postępowanie. Jest ono prowadzone z art. 152 par. 3 Kodeksu Karnego. Dotyczy ono działań z zakresu aborcji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 3
    1

    „Prokuratura podkreśla, że są to wstępne postępowanie.” Pani Redaktor, proszę uważnie przeczytać swój tekst i poprawić to, co jest bebe 🙂 (nie „są to wstępne postępowanie” lecz „jest to wstępne postępowanie.” Oj młodzieży, młodzieży 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick