Śmieciowe podwyżki

6
Zarząd Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim uchwałą z dnia 31 maja 2018 roku zdecydował o podniesieniu opłaty, jaką gminy podnoszą w związku w wywozem śmieci ze swojego terenu. Władze ośmiu okolicznych samorządów spotkały się dziś w Raszkowie po to, by podpisać petycję, która ma przeciwdziałać podwyżkom, jakie samorządowcy najprawdopodobniej będą musieli nałożyć na mieszkańców poszczególnych gmin.

Nie zgadzamy się na tak wysokie opłaty – mówi Jacek Bartczak, burmistrz Raszkowa. To właśnie on był inicjatorem spotkania przedstawicieli samorządów, których ma dotknąć zmiana cen odbioru odpadów przez RZZO w Ostrowie Wielkopolskim.

Samorządowcy wystosowali petycję do przedstawicieli polskiego Parlamentu. Chcą, by regionalna Izba Obrachunkowa zezwoliła na dopłaty z budżetu gminy lub miasta do kwot, jakie za śmieci uiszczają mieszkańcy posesji, z terenu której odbierane są odpady. Więcej na ten temat już dziś w Wydarzeniach Telewizji Proart o godzinie 17.20. Zapraszamy do oglądania!

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. A z Ostrowa nikogo nie było? Czemu mnie to nie dziwi? My mieszkańcy Ostrowa płacimy najwyższe stawki i pewnie przyjdzie nam płacić jeszcze wyższe. Pani prezydent na urlopie, zastępczyni w nastroju festiwalowym, nowa pani naczelnik od komunalki się wprowadza, a miejska spółka robi co chce.

  2. Moze skoro nikt nie moze dowiedzieć się o co chodzi w ostrowskich śmieciach bo Pani Klimek zasłania sie tajemnicą Przedsiebiorstwa a najlepiej zarabający Prezes w historii ostrowa wszystkich straszy sądem to moze za mieszkańców ostrowa zaczną walczyć okoliczne Gminy bo te podwyżdki o 30% dotkną też mieszkańców ostrowa. Czy nie ma nikogo kto przytnie to śmieciowe eldorado i skończy sie karmienie związkowców?

  3. Zarząd to „Stryk”czek na szyje samorządowców przed wyborami. Wreszcie ktoś w kablówce pokazał ten burdel na zakładzie i sterty nie przerobionych niszczejących surowców wtórnych pod gołym niebem. No ale samorządy mają płacić a Klimek chronić. Taki mamy klimat.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick