Średnia zakażeń rośnie. Rzecznik MZ: Mamy początek trzeciej fali

9
Fot. Pixabay
Piątkowe dane Ministerstwa Zdrowia wskazują minimalny spadek liczby zakażeń w skali kraju. Średnia zakażeń ma jednak tendencję wzrostową. Najnowszy raport informuje o 8777 pozytywnych wynikach oraz 241 zgonach. W regionie sytuacja wygląda następująco: powiat ostrowski (28/0), krotoszyński (24/1), Kalisz (19/1), pleszewski (17/1), jarociński (12/1), kaliski (7/0) oraz kępiński (7/0).

W ciągu doby wykonano ponad 49 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 12 (67 wykonanych testów) 1
kaliski 7 (74 wykonane testy) 0
kępiński 7 (47 wykonanych testów) 0
krotoszyński 24 (76 wykonanych testów) 1
ostrowski 28 (150 wykonanych testów) 0
ostrzeszowski 11 (35 wykonanych testów) 1
pleszewski 17 (65 wykonanych testów) 1
Kalisz 19 (138 wykonanych testów)
1
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 18
  6

  Ameryki nie odkrył, od listopada było wiadomo. We wrześniu 4 fala, za rok 5 i tak nie wiadomo jak długo. Kasa musi się zgadzać .A po roku obudzili się i planują wprowadzić obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, tylko że chirurg po operacji ją ściąga. Tak samo jakby ktoś zakładał zamiast jednej grubej prezerwatywy zakładał dwie cienkie. Kumaci wiedzą o co chodzi. I kumatych pozdrawiam.

  • 9
   3

   I tu się mylisz . Mówili wczoraj że na efekt Zakopanego będziemy musieli poczekać. Na pierwszym miejscu podali szkoły za wzrost zakażeń, stoki, galerie. I rozważają niby zamknięcie tego .

 2. 7
  2

  Dziś sąd w Krakowie orzekł, za kaczor i jego banda nie złamali prawa wchodząc na zamknięte cmentarze w kwietniu, bo nie mogli złamać się prawa, które nie było prawem tylko bezprawiem! Jeszcze czegoś wam potrzeba, żeby zrozumieć że ten cały pisowski CYRK to jedno wielkie bezprawie i te zakazy mogą sobie wsadzić do kosza – podudka, włącz myślenie, wyłącz tvpis

 3. Fale to oni mogą sobie wywoływać jak chcą i kiedy chcą. Wystarczy zrobić więcej testów. Zresztą kto ich teraz sprawdzi ile testów zrobili jak nie publikują nigdzie tych danych. To jest też bardzo ciekawe, bo jak publikowali to ich 19stoletni uczniak nakrył, że dane mają z d@py. To przestali publikować. I co im zrobicie ? XD

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick