Słoneczny weekend przed nami. Uważajmy nad wodą!

2
Już dawno w kraju nie było tak zatrważających danych, jeśli chodzi o liczbę utonięć w akwenach wodnych. Od 1 maja w Polsce zatonęło już ponad 60 osób, to niemal dwie osoby każdego dnia. Wiele kąpielisk jeszcze oficjalnie nie zostało uruchomionych, a jednak jest sporo śmiałków, którzy na własną odpowiedzialność zażywają kąpieli. Kolejny weekend zapowiada się bardzo słonecznie, ratownicy WOPR i policja apelują o bezpieczeństwo nad wodą!

Najczęstsza przyczyna utonięć to wchodzenie do wody po alkoholu oraz skakanie do wody nie znając dokładnie podłoża. Bardzo ważne jest także odpowiednie schłodzenie organizmu przed zażyciem kąpieli.

– W tym roku od 1 kwietnia do 3 czerwca utonęło 101 osób. W samych pierwszych trzech dniach czerwca życie w wodzie straciło 11 osób. Dlatego apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy KP Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Mi na Piaskach żadne utonięcie nie grozi czy z ratownikami czy bez, bo do takiej wody o takiej czystości ja nie wchodzę.

  2. Ciekawe, że można odmówić leczenia szpitalnego gdy jest się śmiertelnie chorym, a za wejście na niestrzeżone kąpielisko grozi kara do 500 zł.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick