Śliwiński: sprawa jest kontrowersyjna i na zamówienie

2
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman skorzystał ze swoich praw i wygasił mandaty radnym Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Magdalenie Waliszewskiej i Markowi Śliwińskiemu. Oboje mają 30 dni na odwołanie się od tej decyzji. Śliwiński już zapowiedział, że będzie dochodził swoich praw w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne w listopadzie zeszłego roku, kiedy prezes Towarzystwa Sportowego Ostrovia Alicja Płóciennik złożyła zawiadomienie do wojewody Wielkopolskiego, twierdząc że wspomniani radni nie mogą łączyć sprawowania mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy.

Rada uznała, że nie ma ku temu podstaw i w głosowaniu zdecydowała nie odwoływać Magdaleny Waliszewskiej i Marka Śliwińskiego. Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman wziął jednak sprawy w swoje ręce i korzystając z prawa sam wygasił mandaty ostrowskim radnym.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Czyli jak można zrozumieć sprawę nakręciła pani Płóciennik na zamówienie PO? A ja myślałam, że zaczęło się od znikających pieniędzy w koszykarskiej Ostrovii i od bardzo dużych dotacji dla klubu piłki ręcznej. Jak pamiętam, to Pani Alicja Płóciennik zgłosiła do wojewody z PiSu sprawę dwojga radnych. Insynuacje pana radnego, że wojewoda z PiSu wygasił mu mandat na polityczne zamówienie radnych z PO należy uważać za przejaw jakiejś aberracji. Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy w taki scenariusz.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick