Skonfiskowali ponad 10 tys. paczek papierosów i kilkaset kg tytoniu

2
47-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego ma na swoim koncie oszukanie skarbu państwa na blisko 350 tysięcy złotych. Policjanci znaleźli u niego ponad dziesięć tysięcy paczek papierosów bez akcyzy oraz blisko 370 kg tytoniu.

Część nielegalnych papierosów i tytoniu, policjanci znaleźli w bagażniku samochodu, który należał do 47-latka. Znaczną część przechowywał w pomieszczeniu gospodarczym. – Do zatrzymania doszło w gminie Chocz, w powiecie pleszewskim. 47-latek posiadał łącznie ponad 10 tysięcy paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz znaczną ilość tytoniu. Towar został przez policjantów zabezpieczony, a 47-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego doprowadzony do policyjnego aresztu – powiedziała portalowi wlkp24.info aspirant Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

CZYTAJ TEŻ: Był agresywny, zamknął się w pokoju. Zabrało go pogotowie

Zatrzymany przez swoją działalność, oszukał Skarb Państwa na blisko 350 tysięcy złotych.

Policjanci wciąż prowadzą czynności w tej sprawie. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. I TAK HANDELEK KWITNIE . CIEKAWE CZY PÓJDZIE SIEDZIEĆ , SAMOCHÓD PEWNIE TEZ POLICJA ZABEZPIECZYŁA I ZABRAŁA . TAK , CO NIE KTÓRZY CHCĄ SIE SZYBKO DOROBIĆ NA NIEUCZCIWOSCI ,PRZESTROGA DLA INNYCH .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick