Skazani na korki. Kiedy otworzą obwodnicę?

3
Lato oznacza wielką kumulację remontów dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Jednocześnie remontowane są i odcinki dróg krajowych (11 oraz 25), i drogi lokalne. Tymczasem, nowa obwodnica, która mogłaby odciążyć miasto, będzie gotowa dopiero w połowie lipca. Czy wszystkie roboty drogowe muszą być wykonywane w tym samym czasie?
Ten, kto wybiera się autem z Kołobrzegu do Katowic lub do Wrocławia, często kieruje się przez Ostrów Wielkopolski.  Tak samo, gdy jedzie w odwrotnym kierunku – z południa na północ.
Przez wiele lat wielkie ciężarówki przetaczały się przez sam środek Ostrowa, powodując korki i niszcząc miejskie ulice.
Wkrótce ma się to zmienić – za sprawą drugiego odcinka obwodnicy.

Na razie jest to jednak wciąż teren budowy, a wstęp jest zabroniony. My, za zgodą drogowców, odwiedziliśmy teren prac i przejechaliśmy cały, prawie 13 kilometrowy odcinek.

Ten niedługi kawałek drogi jest baaaardzo długo wyczekiwany przez ostrowian. Tym bardziej, że niemal tuż przed jego oddaniem, zaczął się remont dotychczasowej trasy tranzytowej.
W efekcie, chwilami centrum Ostrowa jest sparaliżowane przez korki.
 

Czy z remontem drogi tranzytowej z Pomorza na Śląsk nie można było poczekać do otwarcia obwodnicy?

 

 
 
 
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Na początku materiału mam wrażenie że czyta robot a nie człowiek a pod koniec materiału, że pan dziennikarz przekrzykuje hałas uliczny…. nie da się tego zmontować jakoś po ludzku?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick