DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Skałów. Cztery osoby w szpitalu

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do wypadku samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Koźmin Wielkopolski.

– Po dojechaniu na miejsca zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Renault Scenic leży na lewym boku w polu. Wszystkie osoby podróżujące były na zewnątrz pojazdu. Jedną osobą zajmowali się ratownicy medyczni – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm pasażerom i kierowcy, która polegała na stabilizacji kręgosłupa szyjnego jednej osobie, dwóm kolejnym udzielono wsparcia psychicznego i zabezpieczono przed utratą ciepła. Ponadto jedna osoba została przygotowana do transportu na noszach.

Najbardziej poszkodowaną osobą zajmował się będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o zabraniu do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Do czasu przybycia kolejnych karetek, pozostałymi osobami poszkodowanymi zajmowali się strażacy monitorując funkcje życiowe – dodaje bryg. Tomasz Niciejewski.

Kolejne karetki zabrały pozostałe osoby do szpitala. W rozbitym samochodzie odłączono akumulator. Działania trwały 1 godzinę 24 minuty.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz