Skałów. Cztery osoby w szpitalu

0
Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku do jakiego doszło wczoraj po południu w miejscowości Skałów gm. Koźmin Wielkopolski.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do wypadku samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Koźmin Wielkopolski.

– Po dojechaniu na miejsca zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Renault Scenic leży na lewym boku w polu. Wszystkie osoby podróżujące były na zewnątrz pojazdu. Jedną osobą zajmowali się ratownicy medyczni – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm pasażerom i kierowcy, która polegała na stabilizacji kręgosłupa szyjnego jednej osobie, dwóm kolejnym udzielono wsparcia psychicznego i zabezpieczono przed utratą ciepła. Ponadto jedna osoba została przygotowana do transportu na noszach.

Najbardziej poszkodowaną osobą zajmował się będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o zabraniu do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Do czasu przybycia kolejnych karetek, pozostałymi osobami poszkodowanymi zajmowali się strażacy monitorując funkcje życiowe – dodaje bryg. Tomasz Niciejewski.

Kolejne karetki zabrały pozostałe osoby do szpitala. W rozbitym samochodzie odłączono akumulator. Działania trwały 1 godzinę 24 minuty.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick