Simchat Chajim 2017 – ostatnie dni festiwalu. Co, gdzie, kiedy?

0
Simchat Chajim 2017 na ostatniej prostej. Przed nami zaledwie kilka dni festiwalu kultury żydowskiej i kilka wydarzeń, których już teraz z pewnością nie można przegapić. Co jeszcze warto zobaczyć?

Festiwal kultury żydowskiej kończy się w najbliższą sobotę, dlatego właśnie dwa nadchodzące dni obfitują w ostatnie już wydarzenia związane z tradycją żydowską.

W piątek od godziny 9:00 w Kobylinie w Bibliotece Publicznej najmłodsi oddadzą się czytaniu. Bajki Juliana Tuwima i Jana Brzechwy połączone będą z zajęciami animacyjnymi dla dzieci. Te same zajęcia zaplanowano w Bibliotece Miasta i Gminy Smolice, zaledwie 1,5 godziny później, o 10:30. Czytanki Tuwima i Brzechwy usłyszeć będzie można też w Zdunach, punktualnie o 12:00 w tamtejszej czytelni. Wieczór zapowiada się filmowo. W Rozdrażewie, w Zespole Szkół Publicznych zaplanowano pokazu filmu dokumentalnego Jolanty Dylewskiej „Po-lin. Okruchy pamięci”. To historia poszukiwania Żydów, którzy wyemigrowali do USA, a w latach trzydziestych XX wieku wracali do Polski.

W Krotoszynie tego samego dnia, w piątek 26. maja kilka godnych polecenia wydarzeń. O 12:00 na Rynku spektakl Teatru Małe Mi „Tuwim Julek – para buch, frazy w ruch” skierowany do dzieci i młodzieży. Wieczorem, o 20:00 koncert finałowy zagra Karolina Cicha & Spółka. Karolina Cicha jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Po jej występie, o 22:00 o after party zadba DJ EMPE.

W sobotę Stowarzyszenie Krotochwile – organizator festiwalu – zaprasza dzieci na podsumowujące warsztaty kreatywne. To wydarzenie zbiegnie się z imprezą „KrotoFEST” w Parku Wojska Polskiego. Początek o godzinie 14:00.

Archiwum festiwalowych wydarzeń i szczegóły tych wymienionych powyżej można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu Simchat Chajim 2017 – TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick