Silniki zawarczały pod MAHLE. Formuła Student w Ostrowie

2
Formuła Student to międzynarodowa seria prestiżowych zawodów dla inżynierskich zespołów uniwersyteckich organizowana każdego roku przez organizację SAE International. To inicjatywa, która zrodziła się w 1978 roku, w wyniku rozmów koncepcyjnych na Uniwersytecie Houston. Pierwszy konkurs odbył się w 1981 roku w Austin, pod patronatem Texas University.

Od podstaw jest tworzony (etapy: koncept, projekt oraz konstrukcja) profesjonalny wyścigowy pojazd, który bierze udział w międzynarodowym cyklu zawodów pod nazwą Formuła Student.

Tak wymagające wyzwanie, umożliwia ambitnym studentom rozwój swoich zainteresowań jak i możliwość zdobycia wiedzy i cennego doświadczenia. Podstawowymi cechami osób zaangażowanych w ten projekt są – pasja do motosportu oraz chęć stawienia czoła nowym wyzwaniom. To właśnie te cechy połączyły inżynierów MAHLE Behr z zespołami Formuły Student.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Chapeau bas dla Mahle! to się nazywa angażowanie społeczności! a może kto wie, któryś z tych chłopaków zostanie w tej formie inżynierem?

  2. Chapeau bas dla Mahle! Tak się angażuje młode talent, a kto wie, może któryś z tych młodych inżynierów zostanie kiedyś pracownikiem w Mahle?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick