Siedem medali pleszewskich karateków [ZDJĘCIA]

0
Fot. PKK Pleszew
Siedem medali w tym trzy złote to dorobek Pleszewskiego Klubu Karate. Młodzi zawodnicy mogą uznać XXV Międzynarodowy Turniej Karate Rada Regentów w Zawadzkiem za udany.

Ponad 280 zawodników z 24 klubów z Czech, Słowacji i Polski wzięło udział w XXV Międzynarodowym Turnieju Karate Rada Regentów w Zawadzkiem. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Pleszewskiego Klubu Karate, którzy przywieźli do domu siedem medali.

Dwa medale (złoty i srebrny) wywalczyła Maja Kolanowska, która w kumite dziewcząt (8-9 lat) była bezkonkurencyjna, zdobywając złoto. – Nasza najmłodsza zawodniczka wystąpiła także w starszej wiekowo konkurencji w kumite dziewcząt 10-11 lat -34 kg, w której zajęła drugie miejsce – mówi Józef Sołtysiak, trener PKK Pleszew. Brązowy krążek w tej samej konkurencji wywalczyła Wiktoria Jopek, która zaliczyła bardzo udany debiut w tych zawodach. Stoczyła trzy walki z czego dwie zakończyły się jej zwycięstwem.

Kolejny złoty medal przypadł w udziale Wiktorii Wolniak, która nie miała sobie równych w kumite dziewcząt 10-11 lat -40 kg. Trzeci krążek z najcenniejszego kruszcu zawisł na szyi Michała Florczaka uważanego za najlepszego zawodnika w Polsce w konkurencji kumite kadetów -57 kg.

Srebrny medal wywalczył także Jakub Sworek, który nie mógł walczyć w finale z powodu kontuzji. Krążek z tego samego kruszcu zdobył również Jakub Margiela w kumite U-18 -61 kg.

Blisko podium znalazł się także Dawid Wojtczak (kumite U-12) -40 kg, który ostatecznie zajął piąte miejsce.

Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: dzieci (6, 7, 8, 9, 10 i 11 lat), młodzików (12-13 lat), kadetów (14-15 lat), juniorów (16-17 lat) oraz seniorów. Karatecy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym, kumite na fantomach oraz kumite, czyli walce sportowej.

Wyniki PKK Pleszew

Złote medale
Maja Kolanowska (kumite dziewcząt 8-9 lat) -30 kg,
Wiktoria Wolniak (kumite dziewcząt 10-11 lat) -40 kg,
Michał Florczak (kumite U-16) -57 kg,
Srebrne medale
Maja Kolanowska (kumite dziewcząt 10-11 lat) -35 kg,
Jakub Sworek (kumite U-16) -70 kg,
Jakub Margiela (kumite U-18) -61 kg,
Brązowy medal
Wiktoria Jopek (kumite dziewcząt 10-11 lat) -35 kg,
Piąte miejsce
Dawid Wojtczak (kumite U-12) -40 kg.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick