Sezon na jagody w pełni. Dlaczego są takie drogie?

4
Na targowiskach i przy drogach pojawiło się wielu sprzedawców jagód. Jeśli chcemy spróbować czarnych owoców, to musimy się spieszyć - sezon na leśne owoce nie trwa długo. Jak wygląda w tym roku? Ile trzeba zapłacić i gdzie samemu je zbierać?

Na targowiskach w Ostrowie Wielkopolskim jagody idą jak woda. Podobnie przy drodze koło Antonina i w wielu innych miejscach.

Choć jagody w tym roku nie są tanie (trzeba zapłacić kilkanaście złotych za litr), wielu ludzi chętnie kupuje czarne owoce, by zjeść je na surowo, w pierogach czy w postaci zupy.

Ale kupując czy zbierając te smaczne i zdrowe owoce samemu trzeba zachować pewne środki ostrożności: umyć je przed zjedzeniem. A gdy wybieramy się do lasu – zabezpieczyć się przed kleszczami, których w tym roku jest bardzo dużo.

Więcej: zobacz w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Na godzinę można uzbierać ok. 1,5 litra więc stawka 15zł /godzinę to niema szału…jeszcze czas dojazdu. Zbieracze kombinują jeszcze pojemnością słoika większość to pojemność 0,9 l. a można się naciąć na pojemności 0,7 l.

  2. Zbieranie jagód ręcznie jest bardzo czasochłonne i człowiek chcąc zarobić parę groszy na chleb naraża się też na ciężkie choroby roznoszone przez kleszcze.Sama wielokrotnie byłam zmuszona jeździć na jagody bo poprostu sytuacja materialna mnie do tego zmuszała.To że jagody kosztują za litr 10 czy 12 zł to niema żadnego znaczenia to jest tak praca nie zapłacona i trzeba naprawdę sporo czasu poświęcić i cierpliwości żeby tych jagód trochę nazbierać.Moja mama teraz jeździ i jest bardzo ciężko bo jest mało jagód a kleszczy ogrom że ciągle jej wypytuje czy coś jej nie dolega.Mimo to kupujący kręcą nosem że jagody drogie , kto choć raz był ten wie że to ciężki chleb .Nie wspominam tu o zrywaniu jagód maszynkami którymi panie z okolic Milicza się posługują i całe wiadro jagód narwią mig lecz o Ręcznym zbieraniu jagód.Zeby urwać ręcznie litr potrzeba ok 1 godz niekiedy nawet 1,5 godz.A panie stojąc na targu z pełnymi wiadrami to chyba z lasu po przez tydzień nie wychodzą 🙂 bo ręczna robota to to nie jest niestety.

  3. Tak,z krzaczka smakują najlepiej tym bardziej, że parę sekund temu Pani Urszula Skraburka(zastępca inspektora sanitarnego)wyraźnie powiedziła, że należy owoce płukać przed spożyciem… więc jak?

  4. Taaaa, z krzaczka najlepsze, tym bardziej, że przed sekundą Pani Urszula Skraburska(zastępca inspektora sanitarnego) poinformowała, że należy myć owoce przed spożyciem…więc jak?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick