Setki tysięcy nielegalnych papierosów i tytoń w rękach policji [WIDEO]

3
120 tysięcy sztuk papierosów i 7 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy przejęli policjanci operacyjni z Kalisza. Odkrycia dokonano na jednym z kaliskich targowisk. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którym grozi wysoka grzywna.

Podczas kontroli jednego z kaliskich targowisk, policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz tytoń. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy i były przechowywane w jednym z kiosków targowych. Łącznie w ręce policjantów wpadło blisko 120 tysięcy sztuk papierosów oraz 7 kg tytoniu. – W związku ze sprawą zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 47 i 23 lat. Obaj trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszeli zarzuty z Kodeksu karno skarbowego. Grozi im wysoka grzywna – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci policzyli straty finansowe z tytułu oszustwa. Wyliczono, że Skarb Państw mógł stracić 140 tysięcy złotych. To już kolejna taka akcja policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Nieumundurowani funkcjonariusze cyklicznie pojawiają się na placach targowych, bazarach i giełdach, zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Głównym celem kontroli jest wyeliminowanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi. Podczas tego typu działań funkcjonariusze interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami, czy przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick