Sesja rady na żywo. O czym dzisiaj zdecydują radni? [WIDEO]

8
W środę 28 marca o godz. 9.00 rozpocznie się XLVI Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Dzisiaj w programie m.in. o podziale miasta na okręgi wyborcze i obligacjach.

Punktualnie o godz. 9.00 ma się rozpocząć marcowa sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. W proponowanym porządku obrad znalazło się dziesięć punktów, a więc znacznie mniej niż w poprzednich miesiącach.

Najważniejszymi kwestiami, które zostaną poruszone podczas środowej sesji są m.in. podjęcie uchwały o emisji obligacji, podziale Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na okręgi wyborcze, ustalenie ich granic oraz numerów, a także liczby radnych wybieranych w każdym z nich. Jest to potrzebne w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, które odbędą się najprawdopodobniej pod koniec października lub na początku listopada.

Sesję można oglądać na portalu wlkp24.info. Wystarczy kliknąć w ten link.

Proponowany porządek obrad
Otwarcie.
II Przyjęcie porządku obrad.
III Przyjęcie protokołu z  XLV Sesji Rady Miejskiej.
IV Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
V Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej z działań podejmowanych w okresie od XLIV do XLVI Sesji Rady Miejskiej.
VI Interpelacje i wnioski radnych.
VII  Podjęcie uchwał w sprawie:
     1. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
2. zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok,
3. emisji obligacji oraz ich zbywania, nabywania i wykupu,
4. podziału Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym,
5. zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrowa Wielkopolskiego terenu w rejonie ul. Łanowej.
VIII Odpowiedzi na interpelacje i wnioski radnych.
IX Wolne wnioski i informacje.
Zakończenie obrad.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 12
  7

  Pani Prezydent. Niech Pani zafunduje radnym PO oraz Motylewskiemu i Herwichowi dobry poczęstunek z trunkami bo wszystko robią, aby wygrała Pani wybory w pierwszej turze.

 2. 6
  6

  Do Pani radnej Magdaleny Kajewskiej. Jako kolega Pani śp.Ojca jestem dumny z Pani zachowania na dzisiejszej sesji RM. Zresztą zawsze Pani postępuje i działa w interesie Naszego Miasta i jego Mieszkańców. Gratuluję. Będę na Panią głosował.

  • Jak się samemu nie ma nic do powiedzenia to dla poprawienia samopoczucia zablokować innych zgłaszając wniosek o zakończeniu dyskusji!l

 3. 6
  6

  Do Pani radnej Magdaleny Kajewskiej. Jako kolega Pani śp.Ojca jestem dumny z Pani zachowania na dzisiejszej sesji RM. Zresztą zawsze Pani postępuje i działa w interesie Naszego Miasta i jego Mieszkańców. Gratuluję. Będę na Panią głosował.

 4. 10
  4

  czekamy na pisanie o wysokich nagrodach i premiach za 2017 r. dla władzy siegajacych 50 tys złotych indywidualnie tj baraniak, matecka, czajka, szczurek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick