Seria włamań na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Co je łączy?

0
Tylko od początku września na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do kilku kradzieży z włamaniem. Ginęły materiały budowlane, w przypadku incydentów w domach jeszcze niezamieszkałych oraz pieniądze i biżuteria w przypadku włamań do domów już zasiedlonych. Wspólny mianownik wszystkich tych incydentów to ... nieobecność właścicieli. Nie od dziś wiadomo, że dobry sąsiad jest lepszy niż najlepsze zabezpieczenia.

Domek pod lasem to na pewno dobre rozwiązanie, szczególnie gdy chcemy mieszkać z dala od miejskiego zgiełku. Nie zawsze jednak jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze, szczególnie podczas budowy. To właśnie takie niezamieszkałe jeszcze obiekty od zawsze były w kręgu zainteresowań złodziei. Do kilku włamań do budujących się dopiero domów doszło od początku września w gminie Grabów nad Prosną w powiecie ostrzeszowskim. Można by przypuszczać, że łupem złodziei w takim przypadku padnie elektrosprzęt oraz narzędzia. Nic bardziej mylnego. Złodzieje połasili się na okna oraz inne elementy wykończenia. Do jednego z domów włamali się dwukrotnie.

Pod nieobecność domowników złodziej wszedł także do domu w Mikstacie. Zginęły pieniądze oraz biżuteria o łącznej wartości 8 tysięcy złotych. Ktoś dostał się także na plebanię w Kobylej Górze. W tym czasie odprawiana była msza święta. Jednym z ostatnich incydentów o podobnym charakterze była kradzież z włamaniem do kiosku w centrum Ostrzeszowa.

Więcej w materiale wideo oraz w „Wydarzeniach” Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick