Seniorki okradzione. Oddały pieniądze oraz biżuterię

0
Na terenie Kalisza znów doszło do przestępstw na szkodę seniorów. Tym razem łupem przestępców padły oszczędności należące do 67-latki, a także gotówka i biżuteria znajdujące się w mieszkaniu 80-letniej kaliszanki.

Co jakiś czas informujemy i przestrzegamy o przestępcach, którzy wzbogacają się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. Aby wzbudzić zaufanie seniorów przestępcy stosują wiele podstępów. Jedni obiecują tańsze leki, czy zwrot nadpłaconej za rachunek gotówki. Drudzy starają się wzbudzić litość, prosząc o szklankę wody lub podając się za znajomych sąsiadów, którym muszą pozostawić pilna wiadomość. Niestety, często udaje im się oszukać seniorów – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Do kolejnych dwóch przestępstw na szkodę seniorów doszło w środę, 18 października. W pierwszym przypadku do 67-letniej kaliszanki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oszust w trakcie rozmowy przekonał swoją rozmówczynię, do wypłaty i przekazania pieniędzy znajdujących się na jej koncie bankowym. Dzwoniący „funkcjonariusz” miał zajmować się rozpracowaniem grupy przestępczej działającej na terenie Kalisza. Niestety seniorka uwierzyły tę zmyśloną przez przestępców historię, wypłaciła pieniądze z konta i zgodnie z poleceniem oszusta wpłaciła je na wskazany rachunek bankowy.

W drugim przypadku 80-latka wpuściła do mieszkania dwie nieznajome kobiety, które wcześniej zaoferowały jej pomoc w niesieniu siatek z zakupami. Kiedy nieznajome weszły do mieszkania seniorki oświadczyły, że sprawdzą wodomierz, gdyż zachodzi podejrzenie awarii pionu instalacji wodociągowej w budynku. Gdy obie kobiety wyszły, 80-latka zorientowała się, że została okradziona. Z jej mieszkania zniknęła biżuteria oraz pieniądze.

źródło: KMP Kalisz, fot. policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick