Sekta czy chwyt marketingowy? Tajemnicze billboardy w Ostrowie

7
Tajemnicza sekta, Królestwo Świadków Jehowy czy może szpital jest autorem kampanii billboardowej w Ostrowie Wielkopolskim? Plakaty, których w mieście jest co najmniej kilkanaście intrygują przechodniów, a i naszą uwagę przykuły bardzo skutecznie. Co ma na celu tajemnicza kampania?

Czarne billboardy, a na nich niebieski element przypominający lampę oraz hasło „IDŹ W STRONĘ ŚWIATŁA”. O co chodzi? Plakaty odsyłają na stronę internetową www.idzwstroneswiatla.pl, która zdradza niewiele więcej. Tam kolejne intrygujące hasła. „Nie jesteśmy sektą, ani żadnym ruchem religijnym. Po prostu chcemy dać wam światło! :)” – czytamy na nagłówku strony.

Billboardy przykuwają uwagę mieszkańców. – To mi się kojarzy z lampą, taką która wisi nad łóżkiem operacyjnym w szpitalu – mówi jeden z zapytanych przez nas przechodniów obok plakatu, który wisi przy ulicy Partyzanckiej w Ostrowie. Jak udało się ustalić, ostrowski szpital nie ma z kampanią jednak nic wspólnego. Być może jest to chwyt marketingowy zapowiadający otwarcie nowego punktu handlowego. Podobną kampanię w ubiegłym roku prowadził poznański Stary Browar. Centrum handlowe wywiesiło plakaty oraz rozsyłało białe pocztówki z czarnym napisem #twójstary”. Szczegółów nie zdradzali nawet przez kilka tygodni.

Światło, bo taki jest symbol przewodni kampanii, kojarzyć może się też z ruchem wyznaniowym. Ten symbol funkcjonuje w wielu religiach świata. „Światło to symbol zmian, światło to przede wszystkim symbol postępu” – piszą na stronie internetowej autorzy kampanii (lub autor). Dodatkowo strona zawiera miejsce do wpisania adresu mailowego, na który za kilka dni ma przyjść wiadomość z wyjaśnieniem. Podaliśmy tam także adres redakcyjny i czekamy na wiadomość. Ta, według licznika, ma pojawić się za 4 dni i około godzinę.

Czekamy na Wasze propozycje – co mogą oznaczać tajemnicze billboardy? Jakie wywołują w Was odczucia? Macie pomysł co to za kampania? A może ktoś dotarł do szczegółowych informacji? Zapraszamy do dyskusji.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. To informacja od przybyszów z innej planety, którzy wiedzą o zbliżającej się katastrofie globalnej na naszej planecie i planują nas ewakuować. Ponieważ statki ewakuacyjne przylecą w nocy, to zamieścili na plakatach instrukcję co należy zrobić po ich lądowaniu.

  2. „Jeśli patrzysz w kod w poszukiwaniu śladów prowadzących do tego kim jesteśmy to musisz wiedzieć, że tutaj ich nie znajdziesz :)” hiehiehie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick