Śmiełów. Kolejna uczta dla fanów muzyki klasycznej już w niedzielę

0
Drugą niedzielę z rzędu Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie (powiat jarociński) będzie żyło muzyką klasyczną. XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski to jednak nie tylko Śmiełów. Koncerty odbędą się także w Ostrowie Wielkopolskim, Dobrzycy, Chełmcach i Kaliszu.

Drugą niedzielę z rzędu Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie (powiat jarociński) będzie żyło muzyką klasyczną. O godz. 17.00 w tamtejszym pałacu rozpocznie się Koncert Uczestniczek Konkursu im. Karola Szymanowskiego. Przed publicznością zaprezentują się Magdalena Ziarkowska (skrzypce) i Barbara Karaśkiewicz (fortepian).

Koncerty w Śmiełowie są częścią XI Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski. W jego ramach zaplanowano kolejne wydarzenia w Ostrowie Wielkopolskim (15 lipca) – Baltic Neopolic Virtuosi, w Dobrzycy (22 lipca) – recital klawesynowy solo i w duecie, w Chełmcach (29 lipca) – saksofon i organy oraz w Kaliszu (5 sierpnia) – U Źródeł Niepodległości.

Szczegóły na stronie Filharmonii Kaliskiej, która jest organizatorem festiwalu

W przygotowanym repertuarze znalazło się kilka utworów kameralnych Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego:
Witold Lutosławski – Subito na skrzypce i fortepian
Karol Szymanowski – Preludia op.1
Karol Szymanowski – Sonata d-moll na skrzypce i fortepian op.9
Karol Szymanowski – Romans D-dur na skrzypce i fortepian op.23
Karol Szymanowski – Nokturn i Tarantella na skrzypce i fortepian op.28

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Magdalena Ziarkowska

Magdalena Ziarkowska jest koncertmistrzem Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana oraz skrzypaczką Huberman Piano Trio. Jest laureatką wielu konkursów m.in. I miejsca w kategorii solo oraz II miejsca w kategorii zespół kameralny na Międzynarodowym Konkursie „Musica insieme” w Wenecji, II miejsca w Młodzieżowym Konkursie na skrzypce solo im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, wyróżnienia w X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego Łomianki – Izabelin, III miejsca w I Warmińsko – Mazurskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowym w Elblągu.
Od 2011r. Magdalena Ziarkowska należy do orkiestry Młoda Polska Filharmonia prowadzonej przez Adama Klocka, z którą grała w najważniejszych salach koncertowych kraju. W 2015 roku wraz z Młodą Polską Filharmonią wzięła udział w prestiżowym festiwalu MISA w Szanghaju (koncert w Filharmonii Szanghajskiej oraz nagranie materiału w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie).

Barbara Karaśkiewicz

Barbara Karaśkiewicz edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 5 lat w Krynicy. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych m.in.: w IV Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Łodzi wyróżnienie oraz Nagrodę dla Najlepszego Polaka ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, V nagrodę (I i II nie przyznano) na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Nagrodę im. T. Żmudzińskiego za najlepsze wykonanie utworów Karola Szymanowskiego podczas XXIX Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Wydała dwie płyty dla amerykańskiej wytwórni Divine Art:
– Roman Statkowski: Piano Music (2015)
– Karol Szymanowski: Piano Music (2017). Za ten album pianistka otrzymała nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2018 w kategorii Najlepszy Album Polski Za Granicą.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick