Z samochodu ukradli pieniądze. Czeka ich sąd

0
Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka, który z samochodu ukradł pieniądze a w drugim pojeździe uszkodził w drzwiach wkładkę zamka. Jak się okazało pomagał mu w tym nieletni kolega. Pełnoletni sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, z kolei o losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.
Pieniądze w kwocie 40 złotych zostały skradzione z otwartego pojazdu zaparkowanego przy ul. Grabowskiej, o fakcie kradzieży zgłosiła właścicielka pojazdu po godzinie 23:00.- Po północy dyżurny policji otrzymał podobne zgłoszenie, z którego wynikało, że po godzinie 22:00 ktoś wszedł na teren prywatnej posesji i uszkodził zamek w drzwiach od pojazdu marki mercedes. Powstałe straty właściciel wycenił na kwotę 1000 zł – mówi komisarz  Ewa Jakubowska.

W sobotę, w godzinach rannych policjanci ustali i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież pieniędzy oraz uszkodzenie mienia. Do policyjnego aresztu trafił 18-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów, z kolei drugim sprawcą okazał się 14-latek (mieszkaniec Ostrzeszowa), z którym policjanci rozmawiali w obecności opiekuna prawnego. Pełnoletni sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, natomiast o losie 14-latka zdecyduje sąd rodzinny.

źródło: KPP Ostrzeszów, fot. policja archiwum
redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick