Sami strażacy się zdziwili, że nikt nie zginął

0

O prawdziwym szczęściu może mówić kierowca osobowego Forda Galaxy, który zderzył się z ciężarową Scanią na drodze pomiędzy Kuklinowem, a Pogorzelą w powiecie krotoszyńskim. Strażacy będący na miejscu z niedowierzaniem patrzyli na rozmiar zniszczeń samochodu osobowego zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Mimo tego kierowca z opresji wyszedł prawie bez szwanku. 

W wyniku zderzenia pojazdy wypadły do przydrożnego rowu. – Ciągnik siodłowy z naczepą stał pochylony na prawą stronę, natomiast osobówka stroną od pasażera znajdowała się pod przodem ciągnika. Kierowcy znajdowali się poza pojazdami – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego, która polegała na stabilizacji kręgosłupa szyjnego, zabezpieczeniu przed utratą ciepła oraz na udzieleniu wsparcia psychicznego. Później kierowca zabrany został do szpitala.

Kierowca z opresji wyszedł prawie bez uszczerbku na zdrowiu. Strażacy będący na miejscu z niedowierzaniem patrzyli na rozmiar zniszczeń samochodu osobowego zdarzenie wyglądało bardzo groźnie – dodaje.

Zdjęcia: sekc. Szymon Kujawa

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick