Są pieniądze dla szpitala. Na tomograf tylko dwa tygodnie

0
Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało dodatkowe pieniądze na badania tomografii komputerowej z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie oznacza to jednak, że  szpital będzie mógł przyjmować więcej pacjentów, bo lista oczekujących i tak jest bardzo długa. Za to skróci się czas oczekiwania na badania. I to nawet o kilka miesięcy.

Na badania tomografem komputerowym w pleszewskim szpitalu pacjenci czekają kilka miesięcy. Jednak każdy zdaje sobie sprawę, że czas w przypadku wielu chorób  ma ogromne znaczenie. Czasami  o wdrożeniu odpowiedniego leczenia decydują tygodnie, a nawet dni. 

W tym roku pleszewskiemu szpitalowi udało się zdobyć z NFZ dodatkowe pieniądze, dzięki którym uda się przyspieszyć badania wielu pacjentom. Badanie tomografem polega na tym, że urządzenie wykonuje zdjęcia tworząc obrazy przekrojowe – 2D i przestrzenne – 3D. Dzięki temu  lekarze widzą dokładne zdjęcie badanego obszaru  i  mogą stwierdzić, czy i jakie zaszły  w nim zmiany. 

Dla chorych liczy się każdy dzień. Badania tomografem komuterowym można zrobić prywatnie za dodatkową opłatą, jednak są one drogie  i nie każdego pacjenta na to stać.  Badania, na które szpital dostał dodatkowe pieniądze z funduszu zdrowia są bezpłatne. Aby z nich skorzystać – należy mieć tylko odpowiednie skierowanie od specjalisty. 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick