Są fundamenty, jest konstrukcja. Ostrowskie lodowisko idzie w górę

0
Konstrukcja hali ostrowskiego lodowiska, które latem będzie zmieniać się w rolkowisko jest widoczna już coraz bardziej. Do końca listopada ma powstać dwufunkcyjny obiekt za około 3,5 mln złotych. Będzie to hala o powierzchni 900 metrów kwadratowych.

Budowa lodowiska, które wiosną i latem będzie funkcjonować także jako rolkowisko powstaje w Parku 600-lecia w Ostrowie Wielkopolskim, przy tzw. Kozim Borku. Obiekt o powierzchni blisko 900 metrów kwadratowych, wymiarach ok. 20 x 45 metrów, z zapleczem socjalnym, szatniami, przebieralnią, a także małymi trybunami pochłonie blisko 3,5 miliona złotych. Pierwotnie inwestycję szacowano na nawet około 10 milionów.

– Do tej pory ostrowianie musieli jechać do Kalisza, żeby pojeździć na łyżwach. Chcemy, żeby obiekt był do wykorzystania przez cały rok, a nie był tylko „chwilowy”, dlatego lodowisko będzie się na sezon wiosenno-letni zmieniać w rolkowisko. Obiekt oczywiście kryty, żeby korzystać z niego także podczas kiepskiej pogody – mówi o inwestycji Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Na chwilę obecną wylana została już płyta będąca podstawą obiektu, w ostatnich dniach zamontowano konstrukcję pod nakrycie budynku. Wybudowano też pomieszczenia, w którym znajdą się pomieszczenia socjalne, gospodarcze, kasy biletowe czy przebieralnie oraz część gastronomiczna.

Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec listopada, już na tegoroczny sezon łyżwiarski.

Foto: Facebook Beata Klimek

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick