Rywalizowali ramię w ramię. Spartakiada Integracyjna w Krotoszynie za nami

0
W tych zawodach nie liczy się wynik, ale to, by pokazać zarówno młodzieży niepełnosprawnej, jak i tej pełnosprawnej, że można się razem bawić i przekraczać swoje granice, nie tylko te w sportowej rywalizacji. Uczniowe krotoszyńskich szkół próbowali swoich sił w Spartakiadzie Integracyjnej "Łączy nas sport" na boisku im. Jana Urbaniaka przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

– Ideą tej spartakiady jest to, by zintegrować młodzież z szklonych ośrodków wychowawczych, których ogranem prowadzącym jest powiat krotoszyński, jak również młodzież ze szkół ponadgimnaznanych, czyli tą bez żadnych dysfunkcji intelektualnych. Sport jest takim najlepszym spoiwem żeby to zrobić – tłumaczy Waldemar Wronecki z Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Uczniowie rywalizowali w pięciu dyscyplinach: rzut piłką lekarską w tył, skok w dal z miejsca, bieg sztafetowy, mini turniej piłki nożnej oraz rzut piłką do kosza.– Drużyny są mieszane, czyli występuje w nich kilka osób ze szkoły specjalnej i kilka ze szkoły ponadgimnazjalnej – mówi Grzegorz Wiertlewski, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

W Spartakiadzie Integracyjnej chodzi też o to, by młodzież nie zamykała się tylko na swoje środowisko – uczniowie zarówno ci pełnosprawni, jak i ci z różnego rodzaju dysfunkcjami mogą stanąć przy tej samej lini startu i rywalizować ramię w ramię.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick