Rutkowski „wizytuje”, prokuratura wyjaśnia

0
W związku z pojawiającymi ostatnim okresie w przestrzeni medialnej licznymi informacjami dotyczącymi przebiegu postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu w sprawie rozboju do którego doszło w dniu 11 października 2017 r. na terenie jednej z posesji na terenie Kalisza, prokuratura w specjalnym komunikacie precyzuje niektóre okoliczności podawanych w publikacjach.

Analiza zeznań złożonych przez pokrzywdzonych bezpośrednio po zdarzeniu, jak również przesłuchanych uzupełniająco na okoliczność zdarzenia w dniu 29 listopada 2017 r. pozwoliła na jednoznaczne ustalenie, że łączna wartość skradzionego mienia nie przekroczyła kwoty 10 000 zł  w gotówce, a także biżuterii, której wartości pokrzywdzeni nie potrafili określić.

Oboje pokrzywdzeni uzupełniająco przesłuchani wykluczyli, aby w wyniku rozboju doszło do kradzieży również środków pieniężnych w walucie obcej. Wykluczyli również, aby wartość biżuterii stanowiła choćby część kwoty pojawiającej się w przekazach medialnych, bądź też by jej ilość była choćby zbliżona do wartości wagowych wskazywanych przez inne osoby – mówi Maciej Meler, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przesłuchana w toku postępowania w charakterze świadka pouczona o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań osoba fizyczna wskazująca w przekazach medialnych na znacznie wyższą wartość utraconego mienia, również potwierdziła, że wartość skradzionego mienia w gotówce nie przekroczyła kwoty 10 000 zł.

W toku dotychczasowych czynności nikomu nie przedstawiono zarzutów, postępowanie w przedmiotowej sprawie pozostaje w toku, w czasie jego dotychczasowego przebiegu  zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym miedzy innymi zlecono szereg opinii biegłych różnych specjalności – dodaje rzecznik.

Podkreślić należy, że  w sprawie prowadzone są intensywne czynności procesowe i wykrywcze, których zakresu, z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, na obecnym etapie postępowania brak jest możliwości ujawnienia.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick