Rusza rejestracja seniorów i zapisy chętnych na szczepienie przeciwko COVID-19

3
Ruszył kolejny etap szczepień w Polsce i dotyczy on seniorów. Już od piątku rejestrować mogą się wszyscy, którzy ukończyli 80. rok życia. Polacy z grupy 70+ oczekują na swoją kolej. Chęć zaszczepienia mogą także zgłosić wszyscy, którzy ukończyli 18 lat. Gdy nadejdzie ich kolej na szczepienie, zostaną o tym poinformowani.

Dokładnie 15 stycznia wystartowała rejestracja dla osób z grupy wiekowej 80+. Rząd informuje, że zarejestrować można się na kilka sposobów:

  1. Przez telefon – dzwoniąc na infolinię 989. Należy przygotować swój nr PESEL i numer telefonu komórkowego, a konsultat pomoże wybrać dogodny termin oraz miejsce szczepienia. W rejestracji telefonicznej mogą pomóc młodsi członkowie rodziny. Nie ma problemu by zarejestrować w ten sposób swoich rodziców lub dziadków.
  2. Online – przez stronę gov.pl. (LINK TUTAJ) W tym wypadku potrzebne jest posiadanie tzw. profilu zaufanego. Jeśli senior taki posiada, system zaproponuje 5 możliwych terminów oraz miejsc szczepień.
  3. Osobiście w wybranym punkcie szczepień. 

CZYTAJ: Gdzie można się zaszczepić? Publikujemy listę punktów w całym regionie

Od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja osób z grupy wiekowej 70+. Od 15 stycznia można także zgłosić chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 i dotyczy to Polaków z każdej grupy wiekowej, ale wyjątkiem jest ukończenie 18. roku życia. Ministerstwo Zdrowia podkreśla jednak, że w tym wypadku nie jest to rejestracja, ale zgłoszenie chęci poddania się szczepieniu. Te osoby mogą wypełnić specjalny formularz (imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu). Następnie na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Należy kliknąć w przesłany link, by ostatecznie zgłosić swoją chęć zaszczepienia się. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość e-mail z informacją, że jest już wystawione e-skierowanie. Wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin.

ZGŁOSIĆ MOŻNA SIĘ TUTAJ

Okazuje się jednak, że rejestracja seniorów 80+ nie przebiega szybko i sprawnie. Dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem, a strona internetowa jest bardzo przeciążona. Zarejestrowaliście już swoich rodziców lub dziadków? Mieliście z tym problem? Napiszcie w komentarzu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick