Rusza budowa drogi na ul. Jankowskiego

0

Rozpoczął się remontu ulicy Jankowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W pierwszej kolejności prace związane z kanalizacją prowadzi spółka Wodkan, w połowie kwietnia ma rozpocząć się budowa właściwej nawierzchni. Całość inwestycji ma być zrealizowana do końca czerwca bieżącego roku. 

Wniosek o budowę drogi na ulicy Jankowskiego w Ostrowie Wielkopolskim już w grudniu 2015 roku do władz miasta składał radny miejski Jakub Paduch (Platforma Obywatelska). Punkt zakładający realizację ten inwestycji uwzględniono w budżecie na 2016 rok. Prace rozpoczynają się w tym miesiącu.

Budowa asfaltowej nawierzchni wraz z kanalizacją to łącznie ponad 400 tysięcy złotych. Do końca czerwca droga ma zostać oddana do użytku.

Warto dodać, że ulica Jankowskiego „złą sławą” owiana została po tragicznym wypadku, do którego doszło tam 13 czerwca 2016 roku. 15-letni Kajtek z Ostrowa Wielkopolskiego w wyniku potrącenia przez samochód osobowy zmarł dzień po zdarzeniu w ostrowskim szpitalu. Sprawę badała policja pod nadzorem prokuratora, wspierana przez zespół biegłych w dziedzinie rekonstrukcji zdarzeń. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Foto: Jakub Paduch

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick