Rozstrzygnięto konkurs. Znamy nazwisko nowej szefowej wydziału promocji [AKTUALIZACJA]

0
Mariola Koczorowska została nową szefową Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie / fot. archiwum prywatne
Mariola Koczorowska wygrała konkurs na szefową Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Zastąpi na tym stanowisku śp. Jacka Kępę

Mariola Koczorowska została nową szefową Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Zastąpiła na tym stanowisku zmarłego w grudniu 2020 roku Jacka Kępę.

“Kandydatka spełniła wymagania formalne. Posiada odpowiednie kwalifikacje. Podczas rozmowy wykazała się znajomością przepisów prawa. Przedstawiona koncepcja pracy Wydziału Promocji i Współpracy oraz promowania gminy wewnątrz i na zewnątrz spełniła oczekiwania pracodawcy. Dała się poznać jako osoba komunikatywna i otwarta. Posiada odpowiednie predyspozycje do zajmowania tego stanowiska” – poinformowała Beata Pospiech, sekretarz gminy.

Dokumenty w ramach ubiegania się o to stanowisko można było składać do 11 lutego. Zgłosiły się dwie osoby, ale tylko jedna spełniła wymogi formalne. Była nią wybrana właśnie na szefową wydziału promocji Mariola Koczorowska. Do tej pory pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w krotoszyńskich szkołach.

Szefowa wydziału promocji będzie odpowiedzialna m.in. za kreowanie polityki informacyjnej Krotoszyna, realizację strategii promocji miasta i gminy, przygotowywanie i organizowanie wystąpień i konferencji prasowych czy aktywny udział w przygotowaniu i przebiegu spotkań dotyczących międzynarodowych kontaktów z gminami partnerskimi Krotoszyna, służbowych wyjazdów zagranicznych oraz pełnienie roli tłumacza podczas ich przebiegu.

AKTUALIZACJA

W rozmowie z portalem wlkp24.info nowa szefowa Wydziału Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie mówi, że to dla niej nowe wyzwanie zawodowe wymagające poznania nowych obszarów aktywności, ale – jak podkreśla – nie tak odległym od działań, które podejmowała pracując przez ostatnie lata w krotoszyńskich szkołach. – Byłam tam mianowicie jedną z osób dbających i odpowiedzialnych za promocję działań placówek. Moje doświadczenie zawodowe wzbogaciła także wieloletnia wymiana międzynarodowa ze szkołą w Fontenay Le Comte – mieście partnerskim Krotoszyna – podkreśla Mariola Koczorowska.

Przekonuje, że ma wiele pomysłów dotyczących tego, jak dbać o wizerunek miasta i gminy oraz wypromować samorząd nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. Jestem otwarta także na wszelkie uwagi i propozycje mieszkańców, bo przecież oni tworzą społeczność miasta i gminy i są ich najważniejszym ogniwem. Przede mną szereg odpowiedzialnych zadań, które zamierzam realizować z pełnym zaangażowaniem, rzetelnością, systematycznością oraz sumiennością – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick