Rozbite szkło, pozostałości po libacji na placu zabaw. Kogo powiadomić?

5
Czytelnicy informują i wysyłają zdjęcia porozrzucanych butelek, opakowań po jedzeniu i rozbitego szkła na jednym z placów zabaw przy ulicy Różanej w Ostrowie. Pozostałości najprawdopodobniej po weekendowych eskapadach zagrażają dzieciom, które mogą skaleczyć się rozbitym szkłem. Wielu mieszkańców Ostrowa wciąż nie wie, gdzie zgłaszać tego typu przypadki. W takich sytuacjach pomoże Straż Miejska.

Nad czystością placów zabaw lub miejskich „orlików” dbają ostrowskie Rady Osiedla. Gdy otrzymają one zgłoszenie, kontaktują się z dzielnicowym straży miejskiej, który odpowiada za dany teren miasta. Prace porządkowe na terenie sportowo-rekreacyjnych prowadzą osadzeni z ostrowskiego aresztu. – Sprawa z boiska przy ulicy Różanej została już zgłoszona więc wszystko zniknie. Każdy z mieszkańców może poinformować nas o takiej sytuacji, jeśli nie ma kontaktu do konkretnej rady osiedla. Można zadzwonić pod numer alarmowy 986 lub do dyżurnego w godzinach jego pracy pod numerem 62 738-89-40 – wyjaśnia mł. insp. Karolina Cicharska, rzecznik prasowy ostrowskiej Straży Miejskiej.

Każda dzielnica Ostrowa posiada swojego dzielnicowego Straży Miejskiej:

OSIEDLE NR 1 – ŚRÓDMIEŚCIE
DZIELNICOWY: ST. INSP. ANDRZEJ STENCEL

OSIEDLE NR 2 – WENECJA
DZIELNICOWY: INSP. WOJCIECH CHLEBOWSKI

OSIEDLE NR 3 – KRĘPA
DZIELNICOWY: INSP. ROMAN SZUKALSKI

OSIEDLE NR 4 – IM. JANA PAWŁA II
DZIELNICOWY: INSP. MAREK PACYNA

OSIEDLE NR 5 – PRUŚLIN
DZIELNICOWY: INSP. JAROSŁAW SMARDZ

OSIEDLE NR 6 – KAMIENICE STARE
DZIELNICOWY: INSP. RAFAŁ ZIELIŃSKI

OSIEDLE NR 7 – ZACISZE – ZĘBCÓW
DZIELNICOWY: INSP. RAFAŁ ZIELIŃSKI

OSIEDLE NR 8 – ODOLANOWSKIE
DZIELNICOWY: MŁ. SPEC. ROBERT DOMBEK

OSIEDLE NR 9 – NOWE PARCELE
DZIELNICOWY: ST. STR. ROBERT KAROLCZAK

OSIEDLE NR 10 – PARCELE ZACHARZEWSKIE
DZIELNICOWY: INSP. JACEK MALKOWSKI

OSIEDLE 11 – ŚRÓDMIEŚCIE
DZIELNICOWY: ST. INSP. JERZY SZKUDLAREK

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Przy ulicy Długosza są boiska sportowe i w nocy jest włączonych sześć lub siedem dużych lamp….jasno jak w dzień. Czy nie można by tam zgasić np.dwie i zapalić przy Różanej przy boisku i placu zabaw? Czy nikt tego nie widzi że przy Różanej z Żabki klienci codziennie przesiadują i bałaganią ponieważ jest ciemno i są ławki gdzie idzie posiedzieć ….czy może nikt z odpowiednich służb po prostu nie chce tego zauważyć ???

    • Oficjalnie ma czegoś takiego jak cisza nocna, ale przyjęło się, że po godzinie 22-ej policja jeździ i ucisza przeszkadzaczy (w zasadzie w dzień też by mogła to robić;)). Zwykle za pierwszym razem poucza, a jak się sytuacja powtarza to karze mandatami.

  2. A dzielnicowy spaceruje z teczka i goni dzieci na parowozowni. Do roboty tam gdzie jest potrzeba i można się wykazać a nie nauczyciela się bawić…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick