Rozbiegany Pleszew czyli bieg Przemysława

0
Piękna, słoneczna pogoda, ponad 600 -set uczestników i kilka dystansów do wyboru - za nami 7 Bieg Przemysława w Pleszewie. Jak radzili sobie zawodnicy?

Do tej największej biegowej imprezy w Pleszewie „Biegu Przemysława” zgłosiło się ponad 600-set zawodników. Siódma edycja imprezy odbyła się w na pleszewskim rynku.Trasa biegu wiodła z rynku przez ul. Kaliską, Niepodległości, Piaskową, Planty, Wojska Polskiego i Sienkiewicza. Tradycyjnie rodzinne bieganie rozpoczęły starty najmłodszych czyli „Biegi Przemusia” na dystansach od 100 do 1000 metrów. Na starcie stawiły się zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Tradycyjnie bieg główny wystartował punktualnie o 11:00. Tutaj już dorośli biegacze zmierzyli się z dystansami 5 i 10 kilometrów.

Na mecie na wszystkich biegaczy czekały medale i drugie śniadanie. 7 Biegowi Przemysława towarzyszył piknik zdrowotny oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Dlaczego „Bieg Przemysława”? Przemysław II był tym polskim władcą, który po raz pierwszy w dokumentach sądowych z roku 1283 odnotował civitas Plessov czyli miasto Pleszew. Stąd pleszewska impreza sportowa, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, nosi nazwę Bieg Przemysława.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick