Rowery dla niepełnosprawnych za… odzież. Ruszyła kolejna akcja

0
Od niespełna roku w Ostrowie Wielkopolskim działa wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych. Z inicjatywą jej utworzenia wyszła Weronika Cieślak-Lukas, na co dzień nauczycielka w Szkole Podstawowej Edukator przy ul. Tuwima. Wraz z fundacją Eko-Textil sprowadziła rowery do miasta, ale i udało się także sprezentować rower Zosi Jankowskiej, uczennicy wspomnianej szkoły. Teraz po raz drugi rusza akcja, dzięki której fundacja zasponsoruje kolejne rowery tym razem uczniom ostrowskiego Zespołu Szkół Specjalnych.

Po raz kolejny rusza zbiórka rzeczy, a kontenery stanęły tym razem przy Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim. Będą tam do 31 maja. Za zebraną odzież fundacja sfinansuje trzy rowery dla osób niepełnosprawnych, uczniów ZSS.

Jak na razie w Ostrowie Wielkopolskim działa wypożyczalnia takich rowerów przy ostrowskiej szkole „Edukator” przy ul. Tuwima. Rowery cieszą się ogromną popularnością, bo są doskonałą formą rehabilitacji, poza tym nie są tanie – koszt pojazdu zaczyna się od 1500 złotych. Nie każdy więc może pozwolić sobie na zakup własnego roweru specjalistycznego, który ma trzy koła.

Organizatorzy zbiórki apelują nie tylko o przyłączenie się do akcji i przynoszenie odzieży i tekstyliów do kontenerów, ale przede wszystkim o zachowanie porządku wokół kontenerów przy Zespole Szkół Specjalnych. Na bieżąco w międzyczasie będą one opróżniane, by nie były przeładowane.

Fundacja Eko-Textil pomogła w utworzeniu już 97 wypożyczalni rowerów w całym kraju, z czego 14 jest właśnie w Wielkopolsce.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick