Rowerowe akcesoria, które będą niewątpliwie bardzo przydatne podczas podróżowania

1
Jeśli jesteś pasjonatem wypraw rowerowych wiesz dobrze, że sam rower to nie wszystko. Warto zatroszczyć się o odpowiednie akcesoria. Nie tylko uprzyjemnią podróż. Są one także inwestycją w twoje bezpieczeństwo. Jeśli podróżujesz z dzieckiem - tym bardziej sprawdź, jakich gadżetów nie powinno zabraknąć podczas wspólnych wycieczek.

Błotnik rowerowy

Jeśli w twoim rowerze nie ma zainstalowanych błotników, warto się o nie postarać. Bryzgające spod kół błoto uprzykrza każdą wyprawę, a tak prosta rzecz, jak błotnik rowerowy załatwi sprawę! Pamiętaj, że nawet jeśli wyruszasz na wycieczkę w ładną pogodę, nigdy nie możesz być w 100% pewny, czy nie ulegnie ona zmianie.

Stopka do roweru

Jej brak sporo komplikuje. Bywa, że podczas trasy musisz na chwilę zsiąść z roweru, dlatego dobrej jakości stopka do roweru jest istotnym elementem, uprzyjemniającym każdy postój. To po prostu bardzo praktyczne akcesorium, dlatego jeśli brak jej w twoim rowerze – dobierz lekką, wytrzymałą, która się nie zacina i zapewnia dobre podparcie roweru na każdej nawierzchni.Wiele z nich jest mocowana bezpośrednio do ramy i ma prostą regulację bez użycia narzędzi, co na trasie jest bardzo istotne.

Dzwonek do roweru

Zdawać by się mogło, że to dość oczywisty gadżet. Okazuje się, że wiele osób zapomina o tym niepozornym, ale bardzo praktycznym przedmiocie. Dobry dzwonek do roweru już niejednej osobie uratował zdrowie, a nawet życie. Poza tym warto informować przechodniów i innych rowerzystów, że jedziemy – dzwonek przyda się, zwłaszcza jeśli jeździsz po zatłoczonych ścieżkach. Oszczędzisz sobie ostrzegawczych okrzyków i nie zedrzesz gardła.

Blokady rowerowe

To gadżet, który przyda się nie tylko podczas wycieczek rowerowych, ale podczas codziennego używania roweru, czyli do jeżdżenia po mieście. Blokada rowerowa jest właściwie wymogiem zawsze, gdy zsiadasz z roweru by wejść do sklepu. Nie zalecamy zostawiania swoich dwóch kółek bez stałego nadzoru, czyli bez zabezpieczenia na wypadek kradzieży. Blokada rowerowa pozwoli ci przypiąć rower w wyznaczonym miejscu i sprawi, że będziesz spokojny o jego los. Pamiętaj, by nie wybierać pierwszej lepszej i najtańszej blokady do roweru – dla złodzieja nie będzie ona żadnym wyzwaniem.

Pompka do roweru

To zaskakujące, ale nie każdy rowerzysta myśli o tym, by zabrać na wyprawę pompkę do roweru. Wiele osób po prostu pompuje opony przed wyjazdem. Pamiętaj jednak, że niedokręcona nakrętka niejednej osobie udaremniła wycieczkę. Jeśli pompka do roweru wydaje ci się gadżetem, który zajmuje za dużo miejsca wiedz, że obecnie znajdziesz w sklepach mini pompki: lekkie i niewielkich rozmiarów, z pewnością warto mieć na wyposażeniu.

Bidon i sakwy do roweru

Bidon na wodę lub napój izotoniczny jest absolutnym must have – niezależnie od tego, czy szykujesz się na krótką wyprawę, czy chcesz zniknąć na cały dzień – nawadnianie organizmu jest niezmiernie ważne dla twojego zdrowia i kondycji. Warto mieć bidon zawsze pod ręką, ponieważ bywa, że jedziesz w pełnym słońcu lub łapie cię zadyszka na trasie. Warto mieć wówczas łatwy dostęp do wody lub napoju izotonicznego.

Sakwy do roweru to doskonały i bardzo praktyczny gadżet zwłaszcza wtedy, gdy twoja wyprawa będzie dłuższa. Spakujesz do nich jedzenie, przydatne narzędzia czy apteczkę.Torby rowerowe bywają różnorodne i z pewnością każdy znajdzie taką, która trafia w jego potrzeby. Możesz je zawiesić pod siodełkiem lub pod ramą, a także na kierownicy.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick