Rower Miejski znika z ostrowskich ulic

1
Ostrowski Rower Miejski
Ostrowski Rower Miejski kończy sezon w 2020 roku. Nie da się ukryć, że był to trudny czas również dla tej miejskiej inwestycji. Miejski Zakład Komunikacji poinformował, że z powodu pandemii wypożyczeń w tym roku było około 17 tysięcy. Teraz rowery miejskie przejdą przegląd, by powrócić wiosną.

Prezes MZK informuje, że liczba wypożczeń znacząco spadła, ale przybyło 1200 nowych użytkowników. To daje ogólną liczbę 7200 korzystających z roweru miejskiego. – Mimo trudnego roku te wypożyczenia były. My traktujemy rower miejski, jako uzupełnienie komunikacji publicznej. I mimo że ten ruch został ograniczony, to chętni do wypożyczenia jednośladów byli. Nie było ich jednak tak dużo, jak w zeszłym roku. W 2020 odnotowaliśmy około 17 tysięcy wypożyczeń. W 2019 roku było ich około 70 tysięcy – mówi Janusz Marczak.

Co ciekawe, z prowadzonych obserwacji wynika, że rower miejski najczęściej wypożyczały osoby w wieku 18-21 lat lub 28-31 lat. Najczęstsze trasy, jakie wybierali cykliści to Urząd Miejski – Rynek, Rynek – Piaski Szczygliczka i Rynek – Olimpijska. I właśnie stacje przy ostrowskim magistracie, ratuszu i basenie miejskim były najczęściej wybierane przez mieszkańców miasta.

121 rowerów będzie teraz naprawianych i konserwowanych. Na ulicach miasta pojawią się ponownie pojawić 1 marca 2021 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick