Rolnicy mogą ubiegać się o pomoc. W ARiMR czekają na wnioski

0
Rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych, od 5 do 18 października mogą składać w ARiMR wnioski o pomoc. Wsparcie jest finansowaane z budżetu PROW 2104 - 2020.

Wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego agencji lub wysłać je rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej do  właściwego oddziału regionalnego.

Jest to kolejny nabór wniosków po nawałnicach. Poprzedni odbył się w terminie 4 – 18 września 2017 r. W tym roku przewidywane są jeszcze kolejne nabory. Zatem rolnicy, którzy nie zdążą złożyć wniosku w tym terminie, będą mogli ubiegać się  o pomoc w kolejnym.

O przyznanie takiego wsparcia mogą starać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna. Przyznanie wsparcia uzależnione będzie od powstania w gospodarstwie szkód spowodowanych przynajmniej przez jedną z wymienionych klęsk, jeżeli miały one miejsce w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w roku poprzedzającym rok, w którym składany jest wniosek.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick