Rok karateków z KKT w pigułce

0
Jeśli wszyscy robimy "rachunki sumienia" i podsumowujemy miniony już 2017 rok, robią to też stowarzyszenia, organizacje czy kluby sportowe. Ostrowski klub karate "Kuźma Team" podsumował ostatnie dwanaście miesięcy treningów, udziałów w zawodach, turniejach, zdobyte medale ale i poniesione porażki, które motywują na przyszłość.

Przez dwanaście miesięcy 2017 roku karatecy pod okiem trenera Piotra Kuźmy wzięli udział w dokładnie 28 imprezach sportowych takich jak zgrupowania, seminaria, staże, szkolenia, obozy, kursy, itp. Najwięcej było oczywiście treningów, bo te odbywają się co najmniej dwa razy w tygodniu, rachunek więc jest prosty – to około setka spotkań. Sportowcy zaliczyli 27 turniejów sportowych w Polsce i za granicą, zarówno indywidualnych jak i drużynowych, na których zdobyli łącznie 152 medali. Klub wystawił do startów w zawodach łącznie 44 zawodników (połowa trenujących w KKT) i zawodniczek, z czego 35 z nich wróciło z medalami. Startowali w 8 krajach, w tym w 2 poza Europą.

Klub Kuźmy posiada obecnie 3 sekcje i prawie 90 trenujących w Ostrowie Wielkopolskim i w Olszynie w powiecie ostrzeszowskim. Prowadzący klub zapewnia, że  w2018 roku wszystkich karateków czekają poważne, ale pozytywne zmiany. Klub jako jeden z nielicznych nie czerpie dofinansowania z kas samorządowych. – Przez cały czas prowadzenia klubu, ale i szczególnie przez cały 2017 rok nauczyłem się być sprawnym organizatorem, trenerem, a na samym końcu zawodnikiem. Dzięki mojej pracy zawodowej mam też  łatwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a co za tym idzie łatwiej mi pozyskiwać środki finansowe od sponsorów – podsumowuje Piotr Kuźma.

Gratulujemy sukcesów w 2017 roku i dopingujemy zawodników w roku kolejnym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick