DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Robot humanoidalny w Dzień Dobry TVN. Uczniowie ZST gościli w programie

Neo jest stworzony z 260 elementów wydrukowanych na czterech drukarkach 3D. Poinformuje o prognozie pogody an najbliższe dni, sprawdzi kursy walut, zreferuje bieżące informacje ze świata.

Autorzy robota, czyli Kamil, Filip i Tomek odwiedzili ostatnio studio Dzień Dobry TVN, opowiedzieli o swoim projekcie i pokazali go w ten sposób całej Polsce. Prowadzący Marcin Prokop nie oszczędził słów uznania dla młodych wynalazców. – Są uczniami IV klasy bardzo specjalnej i wyjątkowej szkoły. A jest ona w Ostrowie Wielkopolskim, nazywa się Zespół ół Technicznych i zawstydza Dolinę Krzemową, bo to, co dzisiaj przynieśliście ze sobą, czyli Neo, gdyby nazywał się Sophia albo Bina48 to jeździłoby na wielkie, międzynarodowe konferencje i generowało efekt „Wow!” – mówił Prokop.

Twórcy robota opowiedzieli także, jak to możliwe, że robot tak szybko odpowiada na zadane mu pytanie. – Na razie on posiada swoją własną bazę danych, jest podpięty do internetu. Wszystkie pytania, które mu zadajemy są potem przez nas analizowane i dobieramy im odpowiednie formy i odpowiedzi. Z każdym zadanym pytaniem, robot się coraz więcej uczy – mówił Tomek.

Całość rozmowy z uczniami ostrowskiego ZAP-u można obejrzeć pod tym linkiem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz