Centrum „pływa” w błocie. Na horyzoncie kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA]

0
W związku z rewitalizacją śródmieścia Jarocina zamknięty został odcinek ul. Wrocławskiej (od Dąbrowskiego do Węglowej) oraz odcinek ul. Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do Kościuszki). Samorząd zapewnia, że prace są już na finiszu i niedługo zostaną zakończone. Dla mieszkańców oznacza to jednak slalomy przez błoto, kałuże i sprzęt budowlany.

Urząd Miejski w Jarocinie informuje, że aby przyspieszyć prace rewitalizacyjne śródmieścia Jarocina, konieczne jest wyłączenie niektórych ulic z ruchu samochodowego. „Od wtorku zamknięty został odcinek Wrocławskiej – od Dąbrowskiego do Węglowej oraz odcinek Dąbrowskiego – od Wrocławskiej do Kościuszki” – informują przedstawiciele urzędu.

grafika: jarocin.pl

Jednocześnie przypominają, że do końca roku obowiązują także wcześniej wprowadzone wyłączenia, czyli zamknięta pozostaje ul. Paderewskiego na odcinku od nr 10 do ulicy Wrocławskiej, Wrocławska od Galerii Jarocińskiej do skrzyżowania z Dąbrowskiego oraz ul. Hallera od Wrocławskiej do Śródmiejskiej. „Bardzo przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. Zdajemy sobie sprawę z trudności, które państwa dotkną z powodu tych ograniczeń w ruchu drogowym, jednak dobrą informacją jest fakt, że rewitalizacja centrum jest bliska zakończeniu i już wkrótce będziemy cieszyć się jej pełnym efektem” – dodają urzędnicy.

Mieszkańcy mają niełatwą przeprawę przez centrum, a zwłaszcza przez ul. Hallera, Wrocławską i Paderewskiego. Tam prowadzone są prace ziemne. W wielu miejscach zerwano nawierzchnię jezdni oraz chodniki. Jesienne deszcze sprawiły, że utwardzony piach zamienił się w taflę wody i błota. Przejście przez ulicę stanowi dla niektórych nie lada wyzwanie.

Oto zdjęcia z wtorkowego popołudnia. Tak po deszczu prezentował się fragment ul. Wrocławskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do Hallera.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick