Reprezentant Polski, wychowanek Ostrovii zagra w Kaliszu

2
Wychowanek KPR Ostrovia Marek Szpera, który ostatnie sezony spędził w zespole PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn, podpisał 2,5 letni kontrakt z MKS Energą Kalisz. To bardzo duże wzmocnienie kaliskiego klubu, który już myśli o budowaniu silnej drużyny na nowy sezon.

Szpera do 30-letni prawy rozgrywający, które swoje pierwsze kroki w zawodowym szczypiorniaku stawiał w drużynie KPR Ostrovia. W macierzystym klubie grał do 2009 roku. Wówczas podpisał kontrakt ze Stalą Mielec, gdzie grał przez sześć kolejnych lat, do 2015 roku. Z Mielca przeniósł się do MMTS-u, w którym grał do tego roku. Problemy finansowe klubu zmusiły wychowanka Ostrovii do kolejnej zmiany barw klubowych.

Nowy zawodnik MKS na chwilę obecną boryka się z kontuzją łokcia, przez którą zabraknie go na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Kontuzja jednak nie jest problemem, bo już od stycznia Szpera ma być do dyspozycji trenera Pawła Ruska, z którym zna się jeszcze z czasów wspólnej pracy w Ostrovii.

Działacze MKS po podpisaniu umowy sponsorskiej z firmą Energa już myślą o kolejnych wzmocnieniach w tym sezonie. Najprawdopodobniej kolejna umowa zostanie podpisana jeszcze w tym roku.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick