Reprezentacja zagrała w Kaliszu na 100-lecie piłki ręcznej

0
Rok 2018 jest wyjątkowy dla polskiej niepodległości tak samo ważny jest dla piłki ręcznej w naszym kraju. Dokładnie sto lat temu pierwszy raz w piłkę ręczną zagrano w Szczypiornie (dziś dzielnicy Kalisza). Dzisiaj historia zatoczyła koło i szczypiorniści wrócili do kolebki dyscypliny. Reprezentacja Polski zagrała towarzyski mecz z mistrzami Europy - Hiszpanią. Po emocjonującym meczu biało czerwoni przegrali 30:31 (14:12).

Jeszcze przed środowym meczem było wiadomo, że w składzie mistrzów Europy zabraknie kilku podstawowych zawodników. Jak pokazali w Kaliszu, nawet grając „drugim garniturem” są bardzo mocnym zespołem, co po meczu zaznaczali reprezentanci Polski, którzy po świetnej pierwszej połowie, w drugiej zagrali poniżej oczekiwań.

Znam większość tych chłopaków. Każdy z nich miał już występy w kadrze na swoim koncie. Są w podobnym momencie, co nasza reprezentacja, czyli przebudowy i odmładzania. To jednak tak silna nacja, że wciąż są mocni. Szkoda, bo mieliśmy szansę wygrać – powiedział po spotkaniu w Kaliszu Kamil Syprzak, obrotowy reprezentacji, na co dzień zawodnik hiszpańskiej Barcelony.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick