DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Reportaż opowiada świat [zaproszenie]

Reportaż opowiada świat to jesienny reportażowy program Stowarzyszenia Jarocin XXI, w którym wezmą udział Jacek Hugo-Bader, Cezary Łazarewicz i Ewa Winnicka, Magdalena Grzebałkowska i dla dzieci Eliza Piotrowska.

Na start – Mariusz Szczygieł i Res Factum. Projekt Prawda: Muzycznie to koncert czytany, w którym Mariusz Szczygieł czyta teksty ze swojej książki „Projekt Prawda” właśnie, a zespół Res Factum w składzie: Nina Nu (wokal i cytra), Tadeusz Sudnik (elektronika) i Marcin Krzyżowski (wiolonczela elektryczna) tworzy niezapomniany muzyczny klimat. Zespół nie wie jednak, co autor przeczyta, a autor nie wie, co zespół zagra do czytanego tekstu. Zabawa polegała na tym, żeby zespół tworzył muzykę na żywo, starając się oddać klimat czytanego fragmentu.

Ci, którzy nie przeczytali jeszcze „Projektu: prawda”, otrzymają od Mariusza Szczygła zachętę, żeby kupić książkę. Ci, którzy już ją czytali, mogą odnaleźć w tym koncercie jakąś nową prawdę o książce, którą wydobędzie z niej muzyka.

Spotkanie muzyki i książki non-fiction to nie jest rzecz oczywista, ale bardzo ciekawa. Zespół Res Factum jest w niej ekspertem, bo występował już m.in. z Angeliką Kuźniak („Papusza”) i Katarzyną Surmiak-Domańską („Mokradełko”), a do tekstów Mariusza Szczygła zespół improwizowował już kilkakrotnie.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego/Instytutu Książki. Przedsięwzięcie odbędzie się  w środę 5 września o godz. 19.00 na tarasie Kawiarni Filmowej (Jarocin, ul. Gołębia), a w razie niepogody – w Kinie Echo po przeciwnej stronie ulicy.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz