Remont trasy tranzytowej w Ostrowie. Czy są wielkie korki?

0
Od ulicy Dworcowej zaczął się dziś remont głównej trasy tranzytowej, która przebiega przez nasze miasto. Samochody jadące z Pomorza na Górny lub Dolny Śląsk mają teraz do dyspozycji tylko jeden pas ruchu, zamiast dotychczasowych dwóch.

Ten sam los dzielą kierowcy poruszający się w ruchu lokalnym.

Tak będzie przez najbliższy tydzień. Potem będzie remontowany drugi pas, a następnie drogowcy zabiorą się za kolejne odcinki dróg krajowych 11 i 25. Planowana jest modernizacja nawierzchni ulic Dworcowej, Towarowej, Głogowskiej i Wrocławskiej. Stara, zniszczona nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana, a na jej miejsce zostanie położona nowa. Remont potrwa do trzech miesięcy.

A wszystko to w związku z planami zmniejszenia ruchu tranzytowego w mieście. Ruch ten ma być poprowadzony przez  nie ukończoną jeszcze obwodnicę. Po jej otwarciu modernizowane teraz ulice stracą status drogi krajowej.

Jak zapewnia nas Józef Przybyłek, kierownik rejonu kaliskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zleceniodawcą prac remontowych, na razie wszytko idzie zgodnie z planem, a remont nie powoduje jeszcze większych utrudnień w ruchu.

23 maja wielkich korków nie było w godzinach porannych i wczesnych popołudniowych, ale największe natężenie w ruchu tranzytowym występuje około godziny 16:00, nakładając się na lokalną porę szczytu.

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick