W trakcie remontu wykryli, że ściana szkoły jest pęknięta

0
Dobiega końca remont najstarszej części Szkoły Podstawowej w Sobótce, w gminie Ostrów Wielkopolski. Powstały tam m.in. trzy nowe łazienki, odnowiony został hol, a wkrótce rozpocznie się montaż drzwi wejściowych. Koszt prac to blisko 600 tys. zł, a pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

Szkoła Podstawowa w Sobótce jest sukcesywnie modernizowana od kilku lat. Placówka została wybudowana w 1884 roku. Kilka lat temu wyremontowano powstałą w latach 80-tych salę gimnastyczną.

Obecnie kończą się prace w kolejnej, najstarszej części placówki. – Remontem został objęty cały parter. Położono nowe płytki, wymieniono oświetlenie i drzwi wewnętrzne. Odnowiona jest też elewacja – mówi Dariusz Pryczak, sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski.

Prace prowadzone są nie tylko w środku, ale też na zewnątrz budynku. Całkowicie przebudowane zostały schody prowadzące na plac zabaw. – One były już stare i po prostu zagrażały bezpieczeństwu uczniów i pracowników szkoły. Nowe będą również drzwi zewnętrzne przy tych schodach. Po zakończeniu remontu chcemy, żeby było to nasze główne wejście – wyjaśnia Gabriela Wejman, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce.

Prace nie przebiegły jednak zgodnie z planem. W trakcie remontu okazało się, że pęknięta jest jedna ze ścian zewnętrznych. Przyczyną były źle wykonane fundamenty, które musieliśmy wzmocnić metodą mikropalowania (podbijanie fundamentów – przyp. red.). Dzięki temu obiekt jest teraz w pełni bezpieczny – zapewnia Dariusz Pryczak.

Co prawda remont już się kończy, jednak dyrekcja na czas prowadzonych w tym miejscu prac, musiała znaleźć miejsca, w których czasowo mogły odbywać się zajęcia. – Część szkoły po dawnym gimnazjum mamy dużą, więc z niej korzystaliśmy. Zajęcia prowadzimy też na stołówce, sali wiejskiej i gimnastycznej. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się na razie na zewnątrz – mówi Gabriela Wejman.

Remont kosztował 583 tys. zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick