Remont drogi Karski – Czekanów. Jak przebiega inwestycja? Zobacz! [ZDJĘCIA]

2
Fot. UG Ostrów Wlkp.
Trwa remont drogi Karski - Czekanów. Część prac już zostało wykonanych. Niedługo powstanie chodnik połączony ze ścieżką rowerową. Do tej pory ułożono krawężniki, wyczyszczono i pogłębiono rowy, a także położono kanalizację deszczową. Inwestycja pochłonie ponad 3 mln zł.

Kanalizacja deszczowa została już położona, rowy wyczyszczone i pogłębione, krawężniki też stworzyły już ramy remontowanej drogi. Wyrównano też jej profil, bo w niektórych miejscach jej poziom była o kilkadziesiąt centymetrów za wysoka. Praca na drodze gminnej Karski – Czekanów idą pełną parą, a wkrótce rozpocznie się układanie chodnika i ścieżki rowerowej. Oba te ciągi będą ze sobą połączone. W ramach inwestycji gruntownie zostanie przebudowana ulica: Środkowa w Karskach oraz Strażacka w Czekanowie. To odcinek o długości 2,2 km – mówi zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś.

Inwestycja ruszyła w połowie grudnia 2019 roku i na razie przebiega zgodnie z planem, a momentami nawet wyprzedza wstępne założenia w związku z łagodną zimą.

Inwestycja będzie kosztować 4,1 mln zł, ale 3,3 mln zł pochodziło z dofinansowania. Jak informuje urząd, to największa w historii samorządu dotacja zewnętrzna i najwyższe dofinansowanie przyznane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. – W pierwszym montażu finansowym, pieniędzy z zewnątrz otrzymaliśmy 3, 8 mln zł. Po przetargu okazało się, że jest taniej i zwróciliśmy 500 tys. zł. Z budżetu gminy przeznaczyliśmy na tę inwestycję ponad 700 tys. zł. Jest to niezwykle ważna inwestycja. Dla wielu mieszkańców to doskonały skrót na ostrowskie Piaski-Szczygliczka, miasta czy do lasumówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jesteśmy ciekawi kiedy zrobią ul środkową w czekanowie mamy sobie łatac sami dziury inni sołtysi potrafi zrobic swoje wioski a nasz nic nie robi w tej sprawie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick