Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu. Inny jechał po amfetaminie

3
Policjanci z regionu zatrzymali kolejne osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile. Wszystkim zatrzymanym osobom zabrano prawo jazdy i staną przed sądem.

Do jednego z zatrzymań doszło na terenie powiatu pleszewskiego, a konkretniej w miejscowości Ludwina. Tam policjanci zauważyli samochód bez włączonych świateł, a sposób jazdy mógł wskazywać na nietrzeźwego kierowcę. – Mundurowi zatrzymali pojazd. Za kierownicą volkswagena siedział 31-letni obywatel Ukrainy. W pojeździe znajdowało się dwóch pasażerów, 34 letni mężczyzna i 39-letnia kobieta. Policjanci poddali kierowcę badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Pasażerowie również znajdowali się pod wpływem alkoholu. Oboje mieli ponad 2 promile – poinformowała st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

Rekordzista został zatrzymany w powiecie kępińskim, na terenie Gminy Baranów. W tym przypadku za kierownicą także zastano obywatela Ukrainy. Wynik badania alkomatem pokazał… ponad trzy promile w wydychanym powietrzu. Z prawem jazdy pożegnał się także 28-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego. – Kierując osobowym Volvo wykonując manewr cofania wjechał w płot stacji paliw w miejscowości Rychtal. Jak się szybko okazało podczas wykonywania dalszych czynności służbowych, kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu, wynik badania wskazywał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu – mówi sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

CZYTAJ TEŻ: Darmowe e-booki i platformy e-learningowe dla mieszkańców Pleszewa

Pijanego kierowcę zatrzymali także policjanci z powiatu ostrzeszowskiego. Do zatrzymania doszło w Mikstacie. Zwykła kontrola drogowa zakończyła się zabraniem prawa jazdy. Za kierownicą siedział obywatel Ukrainy, który miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Ostrzeszowscy mundurowi zatrzymali także kierowcę, który postanowił wsiąść za kierownicę samochodu po zażyciu amfetaminy. 20-latek „wpadł” podczas kontroli drogowej. – W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli u kierowcy symptomy mogące wskazywać, że znajduje się on pod wpływem działania środka odurzającego. W toku podjętej kontroli osobistej ujawnili przy 20-letnim mieszkańcu gm. Baranów dwa woreczki strunowe o osadem koloru białego. W związku z powyższym mężczyznę zatrzymano i przewieziono do ostrzeszowskiej komendy, gdzie wykonano test na obecność środka odurzającego – wyjaśnia asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej policji. Test dał wynik pozytywny na obecność amfetaminy. Od 20-latka pobrano krew do dalszych badań.

Wszystkie te osoby odpowiedzą przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Grozi im nawet do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick