Rekordowe Otwarte Mistrzostwa Ostrowa w badmintonie [WIDEO]

0
W niedzielę rozgrywano kolejne już Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego, w których wystartowała rekordowa liczba zawodników. Dzień wcześniej rywalizowali najmłodsi w turnieju mikołajkowym. Reprezentanci klubów z całej wielkopolski startowali w jedenastu kategoriach w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim.

Impreza cykliczna, która z roku na rok rośnie w siłę. Przed rokiem w zawodach wystartowało 45 zawodników i zawodniczek. Tym razem zgłoszenia wysłało ponad sześćdziesięciu miłośników badmintona, czy jak kto woli – kometki.

Najważniejsze, że w Ostrowie Wielkopolskim jest coraz większa moda na badmintona. W końcu to aktywność fizyczna dla każdego. W niedzielę na kortach przy ul. Wrocławskiej zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z badmintonem jak i ci, którzy zjedli zęby odbijając lotkę na drugą stronę siatki.

W kategorii open mężczyzn najlepszy był Dawid Płokarz, który w finale pokonał Karola Pastułę. Trzecie miejsce zajął Maciej Namysł. W kategorii powyżej 40 lat zwyciężył Zbigniew Goldwasser, który wygrał finał z Radosławem Zmysłowskim, który dopiero zaczyna swoją przygodę z badmintonem.

W kategorii open kobiet najlepsza okazała się 14-letnia Natalia Śrama, która była bezkonkurencyjna dla starszych i bardziej doświadczonych zawodniczek.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick