Rekordowa ilość wniosków w OBO

0
93 pomysły złożyli mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w trzeciej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. 900 tysięcy złotych przeznaczone zostaną na realizację zadań „dużych” – których wartość nie przekracza 250 tys. zł, a 100 tys. zł na zadania „małe” do 25 tys. zł.

Nabór wniosków do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego trwał 8 czerwca do 7 lipca 2017 roku.

W trakcie naboru mieszkańcy mogli skorzystać z dyżurów konsultacyjnych, które odbywały się poza godzinami pracy Urzędu Miejskiego oraz Maratonu Pisania Wniosków. Mieszkańcy chętnie korzystali z pomocy urzędników, czego potwierdzeniem była duża frekwencja podczas zorganizowanych przedsięwzięć. Wiele wniosków powstało właśnie podczas tych spotkań – informuje Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych ostrowskiego Urzędu Miejskiego.

Obecnie trwa weryfikacja złożonych wniosków przez komórki merytoryczne Urzędu Miejskiego. Na 18 sierpnia zaplanowano losowanie numerów zadań, które mieszkańcy będą wpisywać na karcie do głosowania, po którym przyjdzie czas na ich promocję. Przez cały wrzesień ostrowianie będą mogli oddać swoje głosy na 2 zadania „duże” oraz 2 zadania „małe”.

W obecnej edycji, poza wnioskami dotyczącymi m.in. bezpieczeństwa, sportu i rekreacji, budowy ścieżek rowerowych, jest spora ilość pomysłów związanych z ekologią. Bardzo interesujący jest także przekrój wiekowy ostrowian, którzy złożyli swoje pomysły. Najmłodsza wnioskodawczyni ma 19 lat, a najstarszy wnioskodawca 81. To pokazuje duże zainteresowanie naszym budżetem obywatelskim bez względu na wiek autora projektu – informuje prezydent miasta.

W ubiegłym roku łączna kwota wszystkich złożonych wniosków wynosiła 7,119842,43 zł (projekty „duże” łączna kwota 6,522098,20 zł ; projekty „małe” to kwota 597,744,23 zł). W tym roku kwota złożonych wniosków ogółem to aż 11 576 462,28 zł (10 962 911,29 zł wnioski „duże”, 613 550,99 zł „małe”). O tym, które zadania zostaną zrealizowane, jak co roku zadecyduje głosowanie mieszkańców Ostrowa. Przez cały wrzesień będą oni mogli oddać swoje głosy na 2 zadania „duże” oraz 2 zadania „małe”.

Liczba złożonych wniosków ogółem:  93

– w tym liczba złożonych wniosków małych:  29

– w tym liczba złożonych wniosków dużych:  64

Etapy tegorocznej edycji OBO:

– do końca lipca potrwa weryfikacja wniosków przez komórki merytoryczne,

– 18 sierpnia odbędzie się losowanie numerów zadań, które mieszkańcy będą wpisywać na karcie do głosowania,

– po losowaniu ostrowianie mają czas na promocję projektów zgłoszonych do budżetu,

– od 1 do 30 września odbędzie się powszechne głosowanie, w którym ostrowianie zadecydują jakie zadania będą realizowane w 2018 roku,

– w okresie pomiędzy 1 a 20 października zostaną ogłoszone zwycięskie zadania II edycji OBO,

– do 20 października nastąpi ogłoszenie zwycięskich zadań,

– 2018 rok – realizacja zadań.

źródło: UM Ostrów

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick