Maluchów przybywa! Pierwsza fotka noworodka ruszyła na wlkp24.info!

Po dłuższej przerwie na portalu wlkp24.info powróciła zakładka "noworodki". Możecie już zobaczyć pierwsze zdjęcia najmłodszych mieszkańców regionu, którzy przyszli na świat w ostrowskim szpitalu. Zdjęcia maluchów pojawiają się dwa razy w tygodniu!

Rusza kolejna edycja akcji „Niech Wszyscy Mają Święta”

Już 1 grudnia rusza akcja "Niech Wszyscy Mają Święta". Również w tym roku każdy będzie mógł pomóc najbardziej potrzebującym ostrowskim rodzinom przeżyć w radości ten wyjątkowy czas.

Ruszyła modernizacja schroniska dla zwierząt. Co z czworonogami na czas remontu?

Ruszyła modernizacja schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. To długo wyczekiwana inwestycja, bo miejsce potrzebuje gruntownego remontu. Nie jest to jednak dobry czas dla zwierzaków. Obcy ludzie na terenie przytuliska, hałas maszyn - to wszystko sprawia, że są zestresowane. Pracownicy schroniska robią jednak, co mogą, by pomóc im przetrwać ten trudny czas.

Kierowca wjechał pod prąd. Pijanego zatrzymał funkcjonariusz aresztu

To kolejny przykład na to, że funkcjonariuszem służb mundurowych jest się nawet w dni wolne od pracy. St. sierż. sztabowy Michał Wasielewski zatrzymał pijanego kierowcę, który pod prąd wjechał w jedną z ulic na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Na miejsce od razu została wezwana policja, a mężczyzna za kierownicą usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Nie żyje 67-latek. Jego ciało znaleziono w opuszczonym budynku

Zwłoki 67-latka zostały odnalezione w jednym z opuszczonych budynków przy ulicy Matejki w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna przebywał tam już od dłuższego czasu, a policja wykluczyła udział osób trzecich.
video

Kolejka pod punktem Energii. Przedsiębiorcy mają czas do 30 listopada

Tylko do 30 listopada właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostki samorządu terytorialnego mogą składać wnioski uprawniające do obniżenia ceny energii elektrycznej w 2023 roku. W szczególnych przypadkach takie dokumenty można złożyć do końca czerwca 2023 roku. Szczegółowo opisujemy tę sytuację na wlkp24.info.
video

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK11. Utrudnienia w ruchu

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, do którego doszło na DK11 między Szczurami a Górznem (powiat ostrowski). Zdarzenie miało miejsce we wtorek tuż po 6.00. Początkowo droga była całkowicie zablokowana.
video

Szpitale popadną w jeszcze większe długi? „Nie płacą ZUS-u, starają się...

Szpitale apelują o pomoc, żeby nie utonęły w długach. Kryzys na rynku energii winduje ceny w górę, a powiatowe placówki medyczne już przed wojną w Ukrainie były w trudnej sytuacji finansowej. Co będzie dalej? Prognozy są pesymistyczne. Konwent starostów otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia, które pozwala szukać światełka w tunelu. Szczegóły na wlkp24.info.
video

„Mimo okrucieństwa, zasadnym będzie 15 lat pozbawienia wolności”. Dlaczego nie usłyszeli...

Marcinowi Sz. oraz Łukaszowi D. za zabójstwo groziło dożywocie - skazano ich na 15 lat więzienia. Rafałowi K. za pobicie ze skutkiem śmiertelnym groziła kara 15 lat więzienia - za kartkami spędzi 8. W Sądzie Okręgowym w Kaliszu wyrok usłyszeli oprawcy 35-latka z Ociąża, którego najpierw brutalnie pobili, a następnie przywiązali do samochodu i ciągnęli po polnej drodze. Obrażenia ofiary okazały się śmiertelne.