Zderzenie osobówki z ciężarówką w okolicach Antonina. DK25 zablokowana

Na drodze krajowej nr 25 na wysokości Antonina doszło do zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym. Z informacji uzyskanych od strażaków wynika, że jedna osoba została ranna. Krajówka jest całkowicie zablokowana.

Radni przegłosowali! Będzie Rondo 2020 roku!

To już pewne - rondo u zbiegu ulic Bogusza, Słowackiego i Targowej w Pleszewie będzie „Rondem 2020 roku”. Radni podczas środowej sesji rady miejskiej jednogłośnie przegłosowali pomysł. To spotkało się z licznymi komentarzami mieszkańców w mediach społecznościowych, którzy uważają pomysł za niezbyt trafny, a ich propozycje w ogóle nie zostały wzięte pod uwagę.

Znaleziono pozostałości średniowiecznego domu. Remont przerwany

Podczas wymiany kanalizacji na ulicy Sienkiewicza w Pleszewie dokonano historycznego odkrycia. Pod ziemią odnaleziono pozostałości domu, które pochodzą aż z czasów średniowiecza! Wskazują na to chociażby kamienne fundamenty oraz pozostałości drewnianych ścian. Na miejscu pracują archeolodzy, a prace modernizacyjne ulicy Sienkiewicza zostały wstrzymane.

Uwaga, kierowco! Ruch wahadłowy na Partyzanckiej. Tworzą się korki [ZDJĘCIA]

Od czwartkowego przedpołudnia na ul. Partyzanckiej w Ostrowie Wielkopolskim tworzą się korki. W związku z rewitalizacją traktu od ul. Kolejowej (deptak) w kierunku Placu Rowińskiego, wprowadzono w okolicach Placu 23 Stycznia ruch wahadłowy. To spowodowało spowolnienie w poruszaniu się samochodów i dłuższe niż zwykle oczekiwanie na przejazd. Zapytaliśmy Miejski Zarząd Dróg, jak długo potrwają utrudnienia.

Pandemia nie jest w odwrocie. Kolejne zakażenia i zgony w regionie

Ministerstwo Zdrowia podało czwartkowy raport dotyczący zakażeń koronawirusem. W Wielkopolsce odnotowano 1668 nowych przypadków. Wśród nich są osoby z naszego regionu z powiatów: ostrowskiego (48), kępińskiego (40), krotoszyńskiego (37), ostrzeszowskiego (29), jarocińskiego (26), pleszewskiego (22), kaliskiego (8) i z Kalisza (28). Odnotowano też 8 zgonów z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących. Są to mieszkańcy powiatów: ostrzeszowskiego (2), ostrowskiego (1), pleszewskiego (1), kępińskiego (1), jarocińskiego (1) i z Kalisza (2).

Radni wystosowali apel do premiera, czyli spór o “robienie polityki na...

Wkrótce na biurko premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudy, członków Rady Ministrów, a także posłów i senatorów trafi apel Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego ws. głosowania za przyjęciem budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 i niekorzystanie z weta w tym przypadku. Głosowanie podczas sesji poprzedziła mocno ożywiona dyskusja nad tym, czy inicjatorzy apelu uprawiają politykę czy też nie.

Mija rok urzędowania wojewody wielkopolskiego. Jak oceniacie jego pracę?

25 listopada 2019 roku, czyli równo rok temu Łukasz Mikołajczyk objął funkcję wojewody wielkopolskiego. Na tym stanowisku zastąpił Zbigniewa Hoffmanna. Mikołajczyk objął funkcję wojewody w bardzo trudny czasie i musiał zmierzyć się z wieloma problemami: ASF, wirus ptasiej grypy i wreszcie epidemia koronawirusa.

Dlaczego radni podnieśli podatek od nieruchomości i kogo obejmą ulgi?

W przyszłym roku ostrowscy przedsiębiorcy zapłacą wyższy podatek od nieruchomości. Wzrost opłat jest spowodowany decyzją Ministerstwa Finansów i wieloma czynnikami. Radni przegłosowali też ulgę. Przedstawiamy na wlkp24.info argumentację wszystkich stron i szczegóły burzliwej debaty na ten temat.

“Zarabiamy 1/4 tego, co wcześniej” – taksówkarze protestują

Taksówkarze z Ostrowa Wielkopolskiego protestowali dziś na DK25. Ich zdaniem grupa zawodowa, jaką są taksówkarze została zupełnie pominięta w tarczy 6.0. Nie otrzymają oni jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu. Obroty taksówkarzy znacząco spadły. Ich zdaniem odkąd zamknięto hotele, restauracje i kawiarnie, zarabiają 1/4 tego, co wcześniej.