Dachowanie dwóch aut. DW444 całkowicie zablokowana

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia trzech aut w Biadaszkach (powiat ostrowski). Dwa z nich dachowały. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, trzeci miał odjechać. Droga wojewódzka nr 444 jest całkowicie zablokowana.
video

Zderzenie busa z osobówką. Droga krajowa jest zablokowana [WIDEO][ZDJĘCIA]

Do zderzenia busa marki Volkswagen z samochodem osobowym marki Skoda doszło na DK11 między Antoninem a Strugami (powiat ostrowski). Ze wstępnych informacji wiadomo, że jedna osoba została poważnie poszkodowana. Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejsce wysłano pięć zastępów państwowej straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policję.

Rafał Trzaskowski w Kaliszu i Ostrzeszowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prezydent Warszawy i kandydat na Prezydenta RP Rafał Trzaskowski odwiedził w sobotę Kalisz i Ostrzeszów, gdzie spotkał się z mieszkańcami, aby zachęcić ich do głosowania na siebie. Mówił nie tylko o swoich propozycjach, ale także zwrócił się do urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy, dla którego przygotował obok siebie mównicę, symbolizującą zaproszenie na debatę.

W powiecie kępińskim przybywa zachorowań, ale większe ognisko jest gdzieś indziej

Trzy nowe zakażenia z powiatu kaliskiego i kolejne trzy z kępińskiego oraz jedna osoba z wieruszowskiego. Choć ten ostatni przypadek to mieszkaniec województwa łódzkiego, zachorował na COVID-19 zarażając się w powiecie kępińskim. W Wielkopolsce nowe ognisko pojawiło się natomiast w powiecie tureckim, gdzie odnotowano kolejnych 45 przypadków zakażeń.
video

OGLĄDAJ NA ŻYWO! Koncert “Z muzyką na ustach”

Zapraszamy do oglądania sobotniego koncertu na żywo w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info. "Z muzyką na ustach" to wydarzenie realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim, w którym najpiękniejsze polskie przeboje zaśmiewają uzdolnieni artyści z gminy Ostrów Wielkopolski. Początek o godz. 18.00.

Zderzenie dwóch osobówek. Siedem osób w pojazdach

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na DK25 w Fabianowie (powiat ostrowski). Autami podróżowało siedem osób. Do zdarzenia doszło tuż po 19.00. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Ograniczenia na rynku już od 1 sierpnia. Kto będzie mógł wjechać,...

Ostrowski rynek już dawno stał się parkingiem dla samochodów. Kierowcy często skracają sobie drogę lub parkują na długie godziny, idąc jednocześnie na zakupy. Od 1 sierpnia to się skończy. Wtedy też zacznie obowiązywać zakaz wjazdu na płytę ostrowskiego rynku. Są jednak pewne zasady i wyjątki, z którymi ostrowianie i przyjezdni muszą się zapoznać.

Zamordowany burmistrz patronem sali sesyjnej. To za jego czasów powstała fabryka...

Ostrowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę klubu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą nadania imienia sali sesyjnej w Centrum Aktywności Lokalnej. Patronem tego miejsca został Stanisław Musielak, burmistrz Ostrowa Wielkopolskiego w latach 1920-1929.

Zobacz premierę koncertu zespołu Jazzblaster w Telewizji Proart!

Już w piątek o 20.50 na antenie Telewizji Proart premiera kolejnego koncertu z cyklu Zajezdnia Kultury w Sieci. W zeszłą sobotę na pleszewskiej scenie jazzowe aranżacje kultowych numerów brytyjskiej grupy Depeche Mode zagrał zespół Jazzblaster. Koncert, tak jak cały cykl internetowych spotkań muzycznych Zajezdnia Kultury w Sieci odbywa się pod naszym patronatem, zachęcamy do wsłuchania się w nowe, ciekawe muzycznie aranżacje.