Raszków. Kolejne komputery trafią do wielodzietnych rodzin

Sprzęt za kwotę blisko 95 tysięcy złotych trafi do wielodzietnych rodzin z terenu Gminy Raszków. To już druga taka pomoc w czasie trwającej epidemii koronawirusa. Dzięki nowym komputerom zostanie udostępniona możliwość pracy lub nauki zdalnej w tych rodzinach.
video

Setki tysięcy nielegalnych papierosów i tytoń w rękach policji [WIDEO]

120 tysięcy sztuk papierosów i 7 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy przejęli policjanci operacyjni z Kalisza. Odkrycia dokonano na jednym z kaliskich targowisk. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którym grozi wysoka grzywna.

Martwy kot wisiał na płocie. Sprawą zajęła się policja

Policjanci ostrowskiej komendy zostali poinformowani o kocie wiszącym na jednej z prywatnych posesji w Przygodzicach. Mundurowi po dotarciu na miejsce zdjęli zwierzę, a kot został przekazany biegłemu lekarzowi weterynarii, który ustali co konkretnie było przyczyną śmierci zwierzęcia.

Odbudowali Strugę Ostrowską [ZDJĘCIA]

Ostrowska Struga została odbudowana, wyregulowana i wzmocniona. Ma to zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć zalewania niektórych części miasta w czasie intensywnych opadów deszczu. Inwestycja ta obejmowała także zabudowę separatorów na wylocie kanalizacji deszczowej. Służą one do zebrania z wody olejów, tłuszczy i innych zanieczyszczeń. W miejscu gdzie przepływa struga zostaną posadzone nowe drzewa.
video

Mija rok od ogromnego pożaru PSZOK-u

Był to jeden z większych pożarów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu ostatnich kilku lat. Mija dokładnie rok od pożaru Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie. Z ogniem przez kilkanaście godzin walczyło blisko 200 strażaków, a dym był widoczny z kilkunastu kilkunastu kilometrów.

Nie żyje kierowca forda. Wypadek na trasie Chocz – Broniszewice

Jedna osoba zginęła w zderzeniu dwóch pojazdów na drodze Chocz-Broniszewice w powiecie pleszewskim. Śmierć na miejscu poniósł 19-letni kierowca samochodu marki Ford. Pasażer drugiego pojazdu został ranny i został przetransportowany do szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana. Pracują tam służby pod nadzorem prokuratora.

Kolejny przyrost zachorowań w powiecie kępińskim – najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Po spokojnym weekendzie i początku tygodnia odnotowano kolejny przyrost zachorowań w regionie południowej Wielkopolski. W całym województwie odnotowano 33 nowe przypadki z czego aż 28 to mieszkańcy powiatu kępińskiego. W najnowszym raporcie znaleźli się także mieszkańcy powiatu kaliskiego, krotoszyńskiego i ostrzeszowskiego.

Nie żyje Mariusz Małynicz, współtwórca Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie

Nie żyje Mariusz Małynicz, współtwórca i wieloletni prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Zmarł w wieku 43 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

Rozkopane całe Śródmieście? Nie do końca, ale utrudnień jest mnóstwo

Nie ma dnia w Śródmieściu Jarocina bez dźwięków ciężkiego sprzętu budowlanego, zdzieranego asfaltu, kopania dziur i gwaru pracowników, którzy wymieniają kanalizację rozdzielając ją przy okazji na sanitarną i deszczową. Wielomilionowa inwestycja to także co chwilę nowe niespodzianki dla mieszkańców głównie w kwestii poruszania się po centrum.