Wybudziła się ze śpiączki. Teraz walczy o powrót do sprawności

Marzena Klicha z Lewkowa miała już nie żyć. Gdy w jej głowie pękły tętniaki, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Marzena ma jednak ogromną wolę walki i wybudziła się ze śpiączki. Jej życie jest jednak dalekie od ideału. Ratunkiem jest zabezpieczenie tętniaków, by nie wyrządziły jeszcze większych szkód. Potrzebna jest operacja i kosztowna rehabilitacja, na którą rodzina zbiera pieniądze i prosi o pomoc.

Pandemia wzmogła problem alkoholizmu? Na terapię zgłaszają się kolejne osoby

Pandemia oraz spowodowany nią lockdown, lęk o własne zdrowie i najbliższej rodziny, niepewna przyszłość w miejscu pracy - to wszystko spowodowało, że wiele osób zmaga się z problemami psychicznymi. Część z nich popada w alkoholizm. Terapeuci zauważają wzrost zainteresowania leczeniem, zwłaszcza w grupie wiekowej 60+.
video

Sezon grzewczy: start! Jak przygotowywał się OZC?

Wystartował kolejny już sezon grzewczy w Ostrowie Wielkopolskim. Zakład Ciepłowniczy przygotowywał się od wielu miesięcy, by nie było żadnych problemów z dostarczeniem ciepła mieszkańcom miasta. Należy jednak pamiętać, że spółka jest w porozumieniu z administratorem budynku.

Nieprawidłowości w OBO? Mieszkańcy i radni dopytują

Czy doszło do nieprawidłowości przy weryfikacji wniosków złożonych w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego? O to pyta czterech radnych miejskich, ponad politycznymi podziałami, w interesie co najmniej kilkudziesięciu mieszkańców, którzy wnioski złożyli. Leszek Witoń i Dawid Korzeniewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Jakub Paduch z Koalicji Obywatelskiej oraz niezależny radny Mateusz Nycek przedłożyli prezydent miasta interpelację w której dopytują jak wiele wniosków i z jakich powodów zostało odrzuconych w tegorocznej edycji OBO. Według nich takie zjawisko może zniechęcić obywateli do uczestnictwa w projekcie.
artykuł sponsorowany
video

Pierwsze loty na księżyc z Kąkolewa?

Czy Politechnika Poznańska dzięki wsparciu Unii Europejskiej podbije kosmos? Uczelnia już realizuje zadanie typu B+R (czyli badania i rozwój) właśnie na lotnisku w Kąkolewie. Prowadzone tu badania wykorzystywane są w transporcie lotniczym czy logistyce.

Był kompletnie pijany. Zatrzymała go policjantka po służbie

Blisko 2,5 promila alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który postanowił wsiąść za kierownicę samochodu. Na szczęście jego jazdę udaremniła policjantka kaliskiej komendy, która będąc po służbie zatrzymała pijanego. Teraz czekają go surowe konsekwencje. Zabrano mu prawo jazdy, a w więzieniu może spędzić najbliższe dwa lata.

Komunikacja miejska za darmo? Tylko z ważnym dowodem rejestracyjnym

Dziś obchodzony jest dzień bez samochodu. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce zachęca się do podróżowania komunikacją miejską, by zadbać o środowisko. Nie inaczej jest w Ostrowie Wielkopolskim, czy Kaliszu. Zostawmy więc kluczyki w domu i zatroszczmy się o naszą planetę!

Nie żyje 22-latek. Tragiczny wypadek w powiecie ostrowskim

Nie żyje 22-letni mężczyzna kierujący oplem corsą. Do tragedii doszło w miejscowości Żakowice w gminie Nowe Skalmierzyce. Mężczyzna uderzył w drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Zuzia i Jagoda walczą z SMA. Każda z nich potrzebuje 9...

Jagoda Michalak i Zuzia Sulecka to dwie maleńkie dziewczynki, u których wykryto SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Obie urodziły się zdrowe, a kłopoty zaczęły się po ukończeniu szóstego miesiąca życia. Rozpoczęła się heroiczna walka ich rodzin o powrót dziewczynek do zdrowia. Kwoty są ogromne, bo każda z nich potrzebuje dziewięciu milionów złotych na lek, który jest dla nich jedynym ratunkiem.