Reforma rozgrywek piłkarskich stała się faktem. Jest decyzja WZPN

0
Zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej przyjął uchwałę dotyczącą wdrożenia procedury utworzenia jednej grupy IV ligi.

IV Liga licząca 20 zespołów zostanie utworzona z zespołów IV Lig grup północnej i południowej, zespołów awansujących z Klas Okręgowych Poznań Wschód, Poznań Zachód, Piła, Konin, Kalisz i Leszno oraz zespołów spadających z III Ligi.

Powstanie nowy poziom rozgrywek. Trzy grupy LIGI OKRĘGOWEJ
Ligi Okręgowe Gr I; II; III liczące po 16 zespołów każda.

Zostaną one utworzone z właściwych terytorialnie zespołów spadających z IV Lig grup północnej i południowej oraz awansujących z właściwych terytorialnie Klas Okręgowych Poznań Wschód, Poznań Zachód, Piła, Konin, Kalisz i Leszno.

AWANSE: IV LIGA
Zespoły, które zajmą pierwsze miejsca w grupach północnej i południowej rozgrywek IV Ligi rozgrywać będą baraż (dwumecz) o awans do III Ligi.
Awans uzyskuje zwycięzca barażu. Losowanie gospodarza pierwszego meczu odbędzie się po zakończeniu rozgrywek IV Ligi w Siedzibie Wielkopolskiego ZPN w Poznaniu.
Do IV Ligi awans uzyskuje po jednym zespole z Klas Okręgowych: Poznań Wschód, Poznań Zachód, Piła, Konin, Kalisz i Leszno. IV Liga w sezonie 2018/2019 będzie liczyła 20 zespołów.

SPADKI:
Z IV Lig grupy północnej i południowej spadają zespoły z miejsc od 9 do 16 do odpowiedniej terytorialnie grupy Ligi Okręgowej.
Spadek uzyskuje również zespół z 8 miejsca w grupie której zwycięzca przegra baraż o awans do III Ligi. Ilość drużyn spadających może się zwiększyć o ilość drużyn spadających z III ligi.

KLASA OKRĘGOWA
Do Ligi Okręgowej gr III awans uzyskują zespoły z Klas Okręgowych Kalisz i Konin, które zajmą 2 miejsca i kolejne tak aby Liga Okręgowa gr III liczyła 16 zespołów.
W przypadku gdy ostatnie miejsce w Lidze Okręgowej gr III pozostanie dla dwóch zespołów, które zajęły tą samą lokatę w swoich Klasach Okręgowych rozegrany zostanie dwumecz barażowy. Losowanie gospodarza pierwszego meczu odbędzie się po zakończeniu rozgrywek obydwu Klas Okręgowych w Siedzibie Wielkopolskiego ZPN w Poznaniu.

Jedna grupa IV ligi zacznie obowiązywać od sezonu 2018/2019, ale zasady spadków i awansów zaczną obowiązywać już od przyszłego sezonu 2017/2018.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick