Razem mieli ponad trzy promile. Nie pojechali dalej dzięki przechodniom

0
32-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna odpowiedzą przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Oboje zdecydowali się wsiąść za kółko i oboje zostali zatrzymani przez świadków zdarzenia.

Do pierwszego, obywatelskiego zatrzymania doszło w Ostrzeszowie. 32-latka postanowiła wrócić samochodem do domu z mocno zakrapianej imprezy. Dodatkowo chciała ze sobą zabrać partnera, roczne i ośmioletnie dziecko oraz psa.

Jako pierwsza zorientowała się pracownica restauracji, która próbowała przemówić kobiecie do rozsądku. Gdy na nic się to nie zdało, zaczęła krzyczeć i wołać o pomoc w zatrzymaniu przypadkowych świadków. Otoczyli oni pojazd pijanej kobiety i wezwali policję. – Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kobieta ma wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Jej partner niewiele mniej, bo niespełna dwa promile. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy i za ten czyn grozi kara do dwóch lat więzienia – informuje komisarz Ewa Jakubowska, oficer prasowy ostrzeszowskiej komendy.

CZYTAJ TEŻ: Witaszyce. Zabił matkę. Jaka czeka go kara?

Kolejnego, pijanego kierowcę udało się zatrzymać w powiecie kępińskim. 29-latka śpiącego za kierownicą na poboczu zauważyło dwóch, młodych mężczyzn. Chcąc sprawdzić, czy kierowcy nic się nie stało, poczuli woń alkoholu i natychmiast powiadomili policję. Pijany kierowca zaczął uciekać. Jego droga nie trwała długo, bo na skrzyżowaniu miejscowości Kępno-Doruchów, jeden z mężczyzn korzystając z okazji podbiegł do pijanego i zabrał mu kluczyki. – Kierowca wydmuchał ponad promil alkoholu. Odpowie on z artykułu 178 Kodeksu Karnego i grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick