Razem JESTEŚmy siłą – koncert specjalny już w najbliższą sobotę

1
Już w najbliższą sobotę, 26 stycznia o godzinie 20.00 w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert pod hasłem "Razem JESTEŚmy siłą". Na Dużej Scenie wystąpią: Maciej Balcar, Agnieszka Greinert, Ola Kiełb i zespół WYSPA (rodzina Wojtkowiaków), Adam Wasiela, Zespół wokalny Alter Ego i Marek Nowakowski oraz Bartek Pilarczyk, Marek Raczycki i Piotrek Rogacki.

“Ostatni 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to, niestety, nie tylko rekordowe liczby naszego ostrowskiego orkiestrowego grania. To także tragiczne wydarzenia, które rozegrały się 400 kilometrów od Ostrowa, a których konsekwencją była przedwczesna śmierć wyjątkowego człowieka, samorządowca nad samorządowcami, wieloletniego prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza” – czytamy na stronie wydarzenia utworzonego na Facebooku.

W głowach i sercach inicjatorów koncertu pojawiły się przerażenie, smutek, złość, niedowierzanie i bezradność po tragicznych wydarzeniach, do których doszło 13 grudnia w Gdańsku. To był impuls, by w wyraźny sposób przeciwstawić się złu i sprawić, by wyrosło z niego coś pozytywnego. – Nie poprzestajemy na przemyśleniach. Wraz z artystami Ostrowa Wielkopolskiego i samorządowcami zapraszamy na specjalny koncert – mówią organizatorzy.

Artyści biorący udział w tym wydarzeniu, zrzekli się honorariów, a dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony w połowie na Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa i Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski. Wejściówki w cenie 40 zł są do nabycia od środy 23 stycznia w kacie OCK.

W Telewizji Proart zostanie wyemitowana relacja z tego koncertu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Taki koncert, to piękna idea. Maciej Balcar będzie mógł ponownie okazać wdzięczność radnemu Torzyńskiemu za sfinansowanie wydania płyty z kasy miejskiej, która miała promować Ostrów. Kolega śpiewak Wasiela też musi mieć powody. Pani Szawuła pewnie nie może odmówić Czarnej Wdowie i dzięki temu wszyscy będą mogli okazać siłę i swoją nienawiść do nienawiści.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick